Платіжка надійде за кожен "зайвий" квадрат: Українці зобов'язані сплатити податки за квартири, які давно купили

Українці до 1 липня отримають платіжки за нерухомість від податкової. Платити потрібно за квартири та будинки, площа яких перевищує встановлену норму. При цьому плата стягується за кожен "зайвий" квадратний метр.

Так, норма для квартири становить 60 кв. м, а для дому – 120 кв. м. Про це йдеться у повідомленні Державної податкової служби.

Якщо є і будинок, і квартира, норма житла збільшується до 180 кв. м. Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об'єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5% за 1 кв. метр.

Вас може зацікавити:Двох окупантів ліквідував сам: нацгвардієць самотужки тримав позицію проти загарбників у районі Кліщіївки. Відео

Оскільки у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується з огляду на мінімальну заробітну плату, встановлену на 01.01.2023, яка становила 6700 гривень (максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 грн (6700×1,5%).

Отже, сума податку залежить від ставки податку, встановленої відповідною місцевою радою за місцезнаходженням кожного об'єкта нерухомості та загальною площею таких об'єктів.

Так, наприклад, у фізичної особи є у власності квартира загальною площею 65 кв. м. Сума податку розраховується як добуток загальної площі квартири, зменшеної на 60 кв. м та ставки податку, яка становить 1,5 відсотка (100,5 грн за метр квадратний).

Розрахунок суми податку:

  • (65-60)×100,5 = 502,5 грн

Відключення світла 15 червня: У ДТЕК і "Укренерго" повідомили, коли не буде електрики

субота, 15 червень 2024, 11:44

Сьогодні, 15 червня, в Україні будуть діяти стабілізаційні графіки відключення світла, адже було запроваджено ліміти на споживання електроенергії по всій країні Про це повідомили у НЕК "Укренерго" і ДТЕК, передають Патріоти України. Так, у суботу графі...

Готуйте павербанки! "Енергоатом" виведе в ремонт п’ять енергоблоків АЕС - відключення можуть почастішати

субота, 15 червень 2024, 9:57

В Україні "Енергоатом" виведе в ремонт п’ять енергоблоків АЕС. Тиждень тому вийшов з ремонту один блок атомної електростанції. Про це в ефірі "Київ24" розповів енергетичний експерт, голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав...