Платити доведеться втричі дорожче: Стало відомо, що чекає на українців, які не встановили лічильники газу

В Україні досі велика кількість квартир не обладнано газовими лічильниками. Тим споживачам, які не встановлять прилади обліку до 2023 року, перестануть подавати паливо. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Міністерство енергетики, інформують Патріоти України.

У відповіді відомства на запит журналістів повідомили, що законом «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», постачання природного газу споживачам тільки для приготування їжі будуть здійснюватися виключно за умови його комерційного обліку з 1 січня 2023 року. За даними міністерства, на сьогодні з 12,5 млн споживачів газу у 2,25 млн дотепер пір немає лічильників. Це ті, хто використовує газ тільки для приготування їжі.

Крім того, за інформацією «Обозревателя», тих українців, які відмовляться від установки лічильників, можуть крім відключення газу перевести на граничні норми споживання блакитного палива. Так, наприклад, якщо зараз сім'я з трьох осіб, яка користується тільки газовою плитою, повинна платити за 9,8 куба (3,28 на людину), то по граничним нормативам доведеться сплатити вже за 29,4 кубометра (9,8 куба на людину). Наприклад, за чинним тарифом сума в платіжці може вирости з 78 до 234 гривень, тобто в три рази.
Нагадаємо, відключати газ українцям без лічильників повинні були з 1 січня 2021 року, але терміни перенесли.

Поки українців годують обіцянками: З нового року у Польщі зростає "мінімалка" - заробітчани тримуватимуть більше

п’ятниця, 3 грудень 2021, 18:38

У Польщі рекордно зросла чисельність трудових мігрантів з України. Зараз там офіційно трудиться майже на чверть більше українців, ніж це було до пандемії. А з нового року тамтешні заробітчани зможуть отримувати вищу платню, адже Польща підвищує мінімал...

Готуйте кишені! На українському ринку різко подорожчає натуральна кава

п’ятниця, 3 грудень 2021, 18:29

Чашка ароматної ранкової кави може стати святковим напоєм, оскільки для пересічних громадян країни вона коштуватиме надто дорого. Один з найпопулярніших продуктів вже рекордно подорожчав, надалі зростання цін продовжиться, передають Патріоти України. ...