Пломби подорожчали більше, ніж вдвічі: Санкції в буквальному сенсі "вдарили" росіян по зубах

У зв'язку з запровадженими проти неї санкціями, у Росії очікується криза у сфері стоматології. Практично всі матеріали, розхідники, сировина та обладнання, що використовуються у російській стоматології, надходять з-за кордону, переважно з Європи. Багато чого з того, з чим і на чому працюють стоматологічні клініки, найімовірніше, постачатись до Росії також не буде. Про це повідомляє "Сибір.Реалії", передають Патріоти України.

Зазначається: імпортні матеріали, що використовуються у російській стоматології, становлять 90-100%. "Тримати колишні ціни жодним чином неможливо. Ні для кого не секрет, що 90% матеріалів і обладнання у всіх клініках без винятку імпортні. А реабілітаційна частина – імплантологія, протезування – побудована на імпорті на 100%. Пломбувальний матеріал, маски злиття, цемент для пломб і фіксації коронок, самі імпланти, шовні матеріали – все імпортне. Навіть метал для коронок – німецький", – йдеться у матеріалі.

При цьому наголошується: попри те, що "прямих санкцій на все це наразі немає", ланцюжки поставок зруйнувалися. Відповідно, "виникли проблеми і з асортиментом, і з цінами – американський пломбувальний матеріал Filtek до санкцій коштував 1800, а зараз дешевше 4300 не знайти".

Складна ситуація і з обладнанням – воно все імпортне, переважно німецьке чи італійське. "Обладнання відносно нове, але обслуговування ніхто не скасовував. Плюс потрібно якось закуповувати комплектуючі", – зазначається у матеріалі.

Російське поганої якості

Переходити ж на вітчизняні аналоги російські стоматологи наразі не готові. Причина проста – їхня якість поступається імпортним оригіналам.

"З закордонними матеріалами поки що ніякого порівняння. Нашим виробникам ще рости і рости. В американських, німецьких, японських матеріалах ми були впевнені, а з нашими поки – російська рулетка. Причому не з одним патроном у барабані, а навпаки, коли лише один постріл мимо. Може, пощастить і постоїть пломба, але 90%, що ні", – йдеться в матеріалі.

При цьому наголошується: самі стоматологи сподіваються вирішити проблеми через паралельний імпорт. "Напевно, це коштуватиме набагато дорожче, але що робити?", – зазначають вони.

"Це рецесія. Що буде з євро та доларом і коли почнеться світова фінансова криза", - експерт

субота, 2 липень 2022, 6:28

"Європа з разючою точністю повторює американський сценарій, а дві найбільші економіки (США та ЄС) все більше перетворюються на "макроекономічних сіамських близнюків", що саме собою не так уже й погано, якби тільки не розганяти по спільному тілу ті самі...

Головна причина - блокування портів: Експорт з України скоротився на 23,7%, більшість товарів недоправлено в ЄС

субота, 2 липень 2022, 6:02

За перше півріччя цього року експорт з України скоротився на 23,7% у порівнянні з першим півріччям 2021 року і склав $22,8 млрд. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка, перед...