В Україні під найбільшим ризиком подорожчання є хлібобулочні вироби, овочі та фрукти через високі витрати на їх зберігання та виробництво. Водночас ціни на цукор до кінця року, ймовірно, будуть знижуватися, передають Патріоти України.
Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький у ефірі телемарафону. Позитивна тенденція на зниження вартості цукру пов'язана зі збільшенням обсягів виробництва.
Щоденний приріст у виробництві цукру сприяє стабілізації його вартості та подальшому зниженню. Це гарна новина для споживачів, адже цукор є одним із основних продуктів, і зниження його вартості може частково компенсувати можливе подорожчання інших товарів.
Висоцький підкреслив, що ціни на цукор не залежать настільки від енергопостачання, як інші продукти. Цукор є менш енергозалежним продуктом, тому навіть у разі перебоїв з електропостачанням його вартість залишиться стабільною або буде знижуватися.
Інша ситуація спостерігається у хлібобулочній галузі. Висоцький наголосив, що тут частка витрат на енергоносії є значною, оскільки виробництво хліба потребує великих енергоресурсів, особливо електроенергії. Якщо відбудуться перебої з енергопостачанням, виробникам доведеться використовувати альтернативні джерела енергії, такі як генератори, що призведе до збільшення витрат. У такому випадку споживачі можуть відчути підвищення цін на хліб та інші хлібобулочні вироби.
Ще однією важливою групою продуктів, ціни на які можуть зрости, є овочі та фрукти. Основна проблема тут полягає в процесі їх зберігання. Оскільки врожай вже зібрано, він має зберігатися протягом року, а цей процес також потребує значних енерговитрат, особливо для підтримки потрібного температурного режиму у сховищах.
Якщо електропостачання буде стабільним, вплив на ціни буде мінімальним. Однак у разі перебоїв зі світлом виробники будуть змушені використовувати генератори, що призведе до підвищення витрат на зберігання. Відповідно, це може позначитися на вартості овочів та фруктів для споживачів.
Висоцький зазначив, що багато чого буде залежати від ситуації з енергопостачанням у країні. Якщо електроенергія подаватиметься без значних перерв, подорожчання продуктів не буде значним. Однак у разі систематичних відключень і використання генераторів для підтримки виробництва і зберігання продуктів це обов'язково позначиться на цінах.
В Україні деякі пенсіонери мають повну знижку на оплату житлово-комунальних послуг. Це стосується жителів сільської місцевості. Втім, не всіх. Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України, передають Патріоти України. Пенсіонерів, які до пенсі...
Цього року в Україні має запрацювати пенсійна реформа. А вже з 1 січня у частини українських пенсіонерів пенсія збільшиться на 2300 грн. Але отримувати більшу пенсію можуть всі без винятку пенсіонери, не тільки «чорнобильці». Про це нагадали у головном...