По кишені виявиться не всім! Кавуни в Україні будуть по 60 грн/кг, названо причину

Дешевих кавунів 2022 року в Україні не буде. Причина – тимчасова окупація південних територій країни росіянами. За попередніми прогнозами, на початку сезону продажів вартість кавунів становитиме близько 60 грн/кг. Ближче до кінця літа – 25 грн/кг. Про це повідомляє ТСН. Зазначається: минулого року середня ціна кавунів за сезон становила 12 грн/кг, передають Патріоти України.

"Зараз перевізники ставлять ціну 40-45 тис. гривень. Тобто, доставка до Києва буде близько 2 гривень на кілограмі. Це без урахування собівартості, без упаковки, доставки до супермаркетів та інших витрат. Тобто, дві гривні з копійками на кілограм становитиме вартість доставки кавуна" – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: щороку українці споживають 400 тис. тонн українських кавунів. 150 тис. із них припадало на врожай у Херсонській області. Сукупно ще 75 тис. тонн – на Донеччину, Луганщину, Миколаївщину та Запоріжжя.

"Тому приблизно половина щорічного врожаю кавунів наразі під контролем окупантів або в зоні активних бойових дій", – констатують аналітики.

Водночас, зазначають вони, для задоволення попиту Україна змушена буде імпортувати кавуни з інших країн. Зокрема, із:

  • Туреччини;
  • Азербайджану;
  • Греції.

Втім, зазначається, імпорт значною мірою залежатиме і від цьогорічного врожаю кавунів у світі. Адже минулий рік був урожайний не лише в Україні, а й в інших країнах світу.

"Відповідно, була велика пропозиція. Не виключено, що цього року і у світі зменшиться врожай через циклічність. Ціна недостатньо влаштовує і обсяги виробництва можуть бути меншими. Тоді зростуть ціни і у світі", – розповідають аналітики. При цьому, наголошують вони, якщо Росія продовжить блокувати українські порти, кавуни "завозитимуть баштанні вантажівками". Що також значно вплине на рівень цін.

Уже не просто "золоті". В Україні знову подорожчали яйця: що буде з цінами на продукт найближчим часом

вівторок, 6 грудень 2022, 14:28

В Україні продовжує підвищуватись вартість продуктів. На початку грудня знову подорожчали яйця. Стало відомо, в яких супермаркетах продукт можна купити дешевше, передають Патріоти України. Також з'явилася інформація, що буде з цінами найближчим часом.М...

Знатимуть про кожну копійку: Банки передадуть податковій відомості про всі особисті рахунки своїх клієнтів

вівторок, 6 грудень 2022, 11:05

Всі рахунки клієнтів у банку та всі операції, які за ними проводяться, вже незабаром можуть стати надбанням податкової служби. Причому податкова повністю контролюватиме не лише підприємницькі, а й особисті рахунки клієнтів. Це стане можливим, як тільки...