Починається нова "війна"? Угорщина викликає посла України через критику угоди Будапешта з "Газпромом"

Угорщина підписала контракт з російським "Газпромом" про постачання газу в обхід України, українська сторона планує оскаржити цю угоду. Після цього стало відомо, що Угорщина викликає посла України через суперечку про угоду Будапешта з "Газпромом", передають Патріоти України, посилаючись на Facebook-сторінку голови МЗС Угорщини Петера Сіярто.

Таку позицію України він вважає серйозним порушенням суверенітету та інтересів національної безпеки Угорщини. "Цей крок недружній після безлічі субсидій (вентилятори, медичне обладнання, догляд за солдатами, відпочинок дітей, фінансування інвестицій), які Україна отримала від нас... Зараз ми звернулися до посла України в МЗС", - написав він.

Що за угода

Угорщина підписала контракт з російським "Газпромом" про постачання газу. Угода між Угорщиною та Росією діятиме 15 років. Укладений на 15 років контракт передбачає поставку 4,5 млрд кубометрів газу. При цьому 3,5 млрд кубометрів газу будуть поставлятися через територію Сербії, а ще мільярд кубометрів - через Австрію.

Реакція України

Гендиректор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон допустив зупинку транзиту газу до Угорщини через її контракт з РФ. За його словами, як тільки у Росії з'являється можливість обійти Україну при транзиті газу, запускаються довші, але власні транзитні газопроводи.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, у свою чергу, заявив, що Україна відповідатиме на цей удар. Україна вже відклала засідання Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, але, за його словами, це не останній крок української сторони у відповідь на цей контракт.

Угорщина звинуватила Україну у втручанні

Голова МЗС Угорщини Петер Сіярто звинуватив Україну у втручанні у внутрішні справи після критики газового контракту з російським "Газпромом". Угорський дипломат назвав цю угоду неполітичною, а питанням енергетичної безпеки країни.

"Запорожець" як народний електрокар: В Дніпрі запустили лінію по переробці старих "Таврій" на електромобілі

субота, 16 жовтень 2021, 9:57

Творці Kozak EV подбали про те, щоб переобладнання “Таврії” під їхній комплект було максимально простим. На звичайній СТО бензинову “Таврію” перетворюють на електричну протягом одного робочого дня. Група небайдужих підприємців замахнулася на революційн...

Голова "Нафтогазe" пояснив, які споживачі переплачують за "блакитне паливо" у 2-3 рази і чому так сталось

субота, 16 жовтень 2021, 9:45

Голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Юрій Вітренко висловився про ціни на газ для населення, і пояснив, які категорії споживачів ризикують платити за "блакитне паливо" значно більше. Про це він розповів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера...