Починав керуючим невеличкого магазину одягу: Помер найвідоміший підприємець Азії. Як заробив статки Масатоші Іто

Масатоші Іто

10 березня цього року помер японський мільярдер Масатоші Іто. Він був найвідомішим підприємцем Азії, який зумів перетворити власні магазини 7-Eleven на глобальну імперію, повідомляє CNN Business.

Як 7-Eleven став міжнародним брендом

Мільярдер та підприємець Масатоші Іто змінив роздрібну торгівлю в Японії, перетворивши 7-Eleven на міжнародний бренд. Наразі 7-Eleven входить до корпорації Seven & I Holdings, кінцевим власником якої є Іто.

Seven & I Holdings керує понад 83 тисячі магазинами по всьому світу, включаючи магазини 7-Eleven у 19 регіонах і країнах, а також мережу міні-маркетів Speedway у США. Також у 2008 році компанія зайняла перше місце в рейтингу "500 підприємців, які працюють за франшизою".

Як з'явилась мережа 7-Eleven

  • Мережа міні-магазинів була створена у 1927 році, коли кілька компаній з виробництва льоду об’єдналися в Southland Ice Company у Далласі, штат Техас.
  • Щоб відобразити новий розширений графік роботи, у 1946 році магазини були перейменовані на 7-Eleven: відкриті з 7 ранку до 23 вечора.

Озираючись на успіх 7-Eleven, Іто сказав в інтерв’ю 1988 року: "Мене часто запитують, чи я досяг успіху завдяки наполегливій роботі чи тому, що мені просто пощастило. Відповідь полягає в тому, і в іншому".

Хто такий Масатоші Іто

Масатоші Іто – післявоєнний підприємець, який зумів побудувати мережу магазинів, що продають все від йогурту до готових страв та ліків. За даними державного мовника NHK, Іто почав свою діяльність у 1958 році, коли став президентом невеликого магазину одягу в Токіо, яким керувала його родина.

Пізніше він почав продавати їжу та інші товари першої необхідності, тож перейменував компанію в Ito Yokado, почавши вести бізнес подібно до американського супермаркету. Згодом японський підприємець уклав угоду з власником 7-Eleven, Southland Corporation, й відкрив перший в Японії 7-Eleven у 1974 році.

В "Укренерго" готуються до масованих атак Росії взимку - розкрито подробиці

вівторок, 26 вересень 2023, 10:22

У НЕК "Укренерго" посилено готуються до зими, допускаючи різні сценарії розвитку подій у зв'язку із загрозою масованих атак Росії на енергетичні об'єкти України, розповів голова управління компанії Володимир Кудрицький в інтерв'ю "РБК-Україна", передаю...

Кремль навчився обходити санкції щодо експорту нафти: Financial Times розкрив деталі

вівторок, 26 вересень 2023, 9:14

Кремлю вдалося обійти санкції G7, які обмежили максимальну вартість нафти із РФ. Близько двох третин усієї нафти продає без західної страховки, тоді як вартість чорного золота зростає до 100 доларів за барель. Про це повідомляє видання Financial Times,...