Податки в Україні повернуть до довоєнних правил: Гетманцев анонсував перевірки та штрафи

Податкова система в Україні вже з 1 липня 2023 повернеться до норм, які діяли до повномасштабного вторгнення РФ. Йдеться не лише про відміну пільгової 2% ставки для бізнесу, а й про повернення податкових перевірок та штрафів, передають Патріоти України.

Таке рішення необхідне, бо податкових зборів не вистачає покриття витрат на війну. Про це повідомив голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев в ефірі всеукраїнського телемарафону. Так, з 1 липня пропонується:

  • скасування 2% податку з обороту, який було запроваджено навесні 2022 року для бізнесу з оборотом до 10 млрд грн;

"Ми вважаємо, що він зіграв свою роль і погоджуємося з МВФ, що його потрібно скасовувати з 1 липня", – пояснив нардеп. Введення пільги з самого початку мало тимчасовий характер: "[Тоді] ми припускали, що війна буде нетривалою", – зазначав Гетманцев раніше.

  • поновлення документальних перевірок на тих територіях, де не йдуть бойові дії;
  • повернення штрафів за невиконання податкових обов'язків на тих територіях, де йдуть військові дії.

"Власне, цим податкова система і наводиться до тих правил, які існували у мирний час, до початку активної фази війни", – резюмував Гетманцев. Марченко також наголошував, що податкова система України при цьому не зазнає суттєвих змін.

Україна не має права фінансувати армію безпосередньо з міжнародної фінансової допомоги. З огляду на величезні військові витрати доводиться шукати інші джерела доходів, про що також заявляв міністр фінансів Сергій Марченко на зустрічі з представниками бізнесу.

За даними Марченка, на війну Україна витрачає по 130 млрд грн на місяць. А місячні податкові надходження, як підрахував Гетманцев, становлять лише 80 млрд грн.

"Тобто решту ми збираємо за рахунок запозичень, облігацій. Наші партнери не дають грошей на безпеку та оборону, це гроші, які ми повинні збирати всередині країни", – додав Гетманцев.

Що трапилось 30 травня: Міненерго назвало причину наймасштабнішого з зими відключення світла в Україні

середа, 31 травень 2023, 6:38

Постраждало 2 000 000 абонентів у 12 областях. У вівторок вдень сталося наймасштабніше з лютого відключення світла, яке торкнулося майже двох мільйонів абонентів у 12 областях. . Масове тимчасове відключення світла в Україні, що сталося у вівторок, 3...

Вирішальними будуть чотири фактори: Українцям пояснили, від чого залежатиме стабільність гривні у червні

середа, 31 травень 2023, 6:30

Курс долара та євро в Україні у червні вже традиційно залежатиме від подій на фронті. Однак, якщо не відбудуться істотні зміни, гривня залишиться стабільною - у травневому коридорі 37-38 грн/дол. та 40-41 грн/євро, передають Патріоти України. Таку думк...