Повідомлення пресслужби "Укренерго" від 23 серпня про профіцит електроенергії та відновлення її експорту могли стати "запрошенням" для росіян до нових ударів по енергетичних об’єктах. Про це пише фінансовий експерт Олексій Кущ у своїй колонці для сайту "Главком", передають Патріоти України.
Він послався на повідомлення пресслужби Укренерго від 23 серпня, в якому зазначалося про зниження споживання електрики, закінчення ремонту енергоблока та анонсувалися плани відновлення експорту електроенергії через наявність профіциту потужності в енергосистемі під час роботи сонячних станцій.
"Подібне повідомлення, на жаль, стало несвідомим "запрошенням" для росіян: в Москві почули, що в Україні все гаразд з електрикою, планується навіть експорт, а отже подальші удари стали неминучими. Іноді представникам державних компаній краще жувати, а не говорити", — зазначив експерт.
Він зазначив, що внаслідок ракетних ударів саме передавальні мережі зазнали втрат.
"За наявності базової генерації, споживання електроенергії в країні довелося суттєво обмежити. Атомні блоки знизили потужність. Населення у спеку, а промисловість під час виконання важливих оборонних замовлень, опинились на межі енергетичної бідності. І якщо влітку, світла не було через об'єктивні причини, то зараз це відбулось через недостатню захищеність передавальних мереж Укренерго", — підкреслив Кущ.
На думку аналітика, ексголова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький несе пряму відповідальність за недостатність захисту енергетичних об’єктів.
"Чому за 2,5 роки війни основне обладнання Укренерго не заховане під землю або не захищене бетонними спорудами? Кудрицький як голова Укренерго несе за це пряму відповідальність. Він каже, що всі захисні споруди побудовані. Але результат, як то кажуть, на табло. Від російських ракет не захищають виправдальні пости Кудрицького у Фейсбук. Від них захищає лише товстий шар бетону та арматури. А також, іноді й товстий шар ґрунту зверху захисних підземних споруд", — заявив експерт.
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...