Події в Казахстані змінять ціни на електроенергію та газ в Україні: Експерти озвучили прогноз

Події в Казахстані можуть призвести до стрибка цін на електроенергію, вироблену на атомних електростанціях, а також на газ. Про це розповіли експерти, зазначають Патріоти України.

Кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський вважає, що складною є ситуація з поставками скрапленого газу з Казахстану, який постачав в Україну близько третини скрапленого газу, споживаного в нашій країні.

"Хоча останнім часом поставки були скорочені через зростання попиту на газ в самому Казахстані, проте подальше скорочення або повна зупинка поставок може призвести до дефіциту скрапленого газу в Україні і зростання цін", - сказав Хмелевський.

При цьому, експерт вважає, що події в Казахстані викликали зростання цін на уран, який є складовим палива для атомних електростанцій. А значить може вирости і вартість самої електроенергії.

"Казахстан видобуває близько 40% світового видобутку урану. Тому події в Казахстані вже призвели до стрибка цін на уран на світових біржах. Це може призвести до зростання вартості палива для АЕС, яке купує Україна, а отже і до зростання цін на електроенергію", - пояснив він.

Своєю чергою, голова ради з питань іноземних інвестицій та економічного розвитку України Роман Бабицький зазначив, що Казахстан є великим постачальником нафти на світовий ринок, і якщо революційна ситуація незабаром не буде врегульована, це буде загрожувати обмеженням поставок і нафти в тому числі.

"Сама Україна не постраждає критично від обмеження поставок нафти, від неї більше залежить Європа. Але нафта, своєю чергою, потрібна для створення енергоресурсу, з яким сьогодні в Європі велика криза. І ось це вже сильно відіб'ється на Україні. Може статися, що ціна 54 грн за кубометр газу ще не була верхнім лімітом, ціни на електроенергію також можуть підскочити", - сказав Бабицький.

Експерт додав, що самі по собі події в Казахстані не мають критичної ваги для світу. Але в Україні склався цілий ряд загрозливих факторів для енергетики та економіки.

У Росії нові проблеми: Нові санкції ЄС можуть включати заборону на постачання в РФ смартфонів, - ЗМІ

понеділок, 26 вересень 2022, 12:27

Ряд європейських країн підтримали введення більш жорстких санкцій щодо Росії. Зокрема, йдеться про заборону на експорт в країну "десятків категорій високотехнологічних товарів", включаючи смартфони, передають Патріоти України. Такі заходи пропонують вв...

Світові ціни на нафту продовжують знижуватись, штурмуючи "дно" довоєнних рівнів

понеділок, 26 вересень 2022, 12:04

Очікується, що ціни на нафту WTI можуть вийти на нижню межу на рівні 75 доларів за барель, тоді як для Brent 80 доларів будуть подушкою безпеки. Так, ф'ючерси на нафту марки Brent із постачанням у листопаді впали на 0,63%, до 85,61 доларів. При цьому ф...