Події в Казахстані змінять ціни на електроенергію та газ в Україні: Експерти озвучили прогноз

Події в Казахстані можуть призвести до стрибка цін на електроенергію, вироблену на атомних електростанціях, а також на газ. Про це розповіли експерти, зазначають Патріоти України.

Кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський вважає, що складною є ситуація з поставками скрапленого газу з Казахстану, який постачав в Україну близько третини скрапленого газу, споживаного в нашій країні.

"Хоча останнім часом поставки були скорочені через зростання попиту на газ в самому Казахстані, проте подальше скорочення або повна зупинка поставок може призвести до дефіциту скрапленого газу в Україні і зростання цін", - сказав Хмелевський.

При цьому, експерт вважає, що події в Казахстані викликали зростання цін на уран, який є складовим палива для атомних електростанцій. А значить може вирости і вартість самої електроенергії.

"Казахстан видобуває близько 40% світового видобутку урану. Тому події в Казахстані вже призвели до стрибка цін на уран на світових біржах. Це може призвести до зростання вартості палива для АЕС, яке купує Україна, а отже і до зростання цін на електроенергію", - пояснив він.

Своєю чергою, голова ради з питань іноземних інвестицій та економічного розвитку України Роман Бабицький зазначив, що Казахстан є великим постачальником нафти на світовий ринок, і якщо революційна ситуація незабаром не буде врегульована, це буде загрожувати обмеженням поставок і нафти в тому числі.

"Сама Україна не постраждає критично від обмеження поставок нафти, від неї більше залежить Європа. Але нафта, своєю чергою, потрібна для створення енергоресурсу, з яким сьогодні в Європі велика криза. І ось це вже сильно відіб'ється на Україні. Може статися, що ціна 54 грн за кубометр газу ще не була верхнім лімітом, ціни на електроенергію також можуть підскочити", - сказав Бабицький.

Експерт додав, що самі по собі події в Казахстані не мають критичної ваги для світу. Але в Україні склався цілий ряд загрозливих факторів для енергетики та економіки.

Частині українців виплатять по 3350 гривень: Хто може сподіватися на допомогу і що треба знати

неділя, 29 січень 2023, 21:28

Через повномасштабну війну, яку веде росія проти нашої країни, багато українців продовжують отримувати допомогу у вигляді грошових коштів від різних організацій або від держави, передають Патріоти України. Громадяни, які втратили частину свого заробітк...

Готуйтеся до удару по кишені! Київстар підвищить вартість найпопулярніших тарифів з 1 лютого: Що абонентам запропонують взамін

неділя, 29 січень 2023, 12:30

Київстар з 1 лютого підвищить вартість тарифів у двох популярних лінійках - Все разом та Київстар ТБ. Про це абонентів попередили через SMS-повідомлення. При цьому мобільний оператор запропонує альтернативні пакети послуг, які будуть не гіршими за попе...