Подорожчають до новорічних свят: Експерти заявили, що в Україні злетять ціни на мандарини

В Україні до новорічних свят ціна на мандарини злетить на 30% - до 50 грн/кг. Такий прогноз озвучила аналітик Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Світлана Литвин, передають "Українські новини", передають Патріоти України.

"Безумовним символом новорічних свят є мандарини. Досвід минулих років показує, що ціна на даний продукт може зрости до 30% в порівнянні з ціною на початку грудня через підвищений попит з боку споживачів. Тому можна очікувати, що ближче до свят ми можемо мати середню ціну на мандарини в районі 50 грн", - говорить експерт.

При цьому, за словами аналітика, ціни на інші цитрусові будуть знижуватися. "Зазвичай ціна на апельсини знижується на 8% і на новорічні свята можемо мати середню ціну на рівні 35 грн/кг, а на лимони – на 7% до 37 грн/кг", - прогнозує Литвин. За її словами, зниження ціни на ці види цитрусових обумовлено перемиканням споживачів на мандарини.

У НБУ розповіли, коли почнуть знімати валютні обмеження - у т.ч., й фіксований курс

неділя, 22 травень 2022, 11:42

Фіксація в Україні обмінного курсу валюти в перший день війни була необхідна, аби економіка країни змогла уникнути фінансового стресу і шоку. Сьогодні ж цей захід допомагає стримувати інфляцію. При цьому в НБУ запевнили: "вічними" валютні обмеження не ...

У Європарламенті закликали запровадити нафтове ембарго проти РФ, не враховуючи позицію Угорщини

неділя, 22 травень 2022, 10:56

Віцепрезидентка Європарламенту Катаріна Барлі закликала ухвалити рішення про заплановане нафтове ембарго ЄС проти РФ без участі Угорщини. Вимоги прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо мільярдної допомоги вона вважає "нахабними", передають Патріо...