Подовження карантину: Работодавці масово різатимуть українцям зарплатню

Запас міцності в компаній починає закінчуватись, а у малого бізнесу – його немає вже.

48% компаній Європейської Бізнес Асоціації через карантин уже зафіксували від 20 до 50% втрат від доходів, ще 16% прийняли рішення про зміну заробітної плати персоналу. Про це свідчать результати опитування компаній, яке провела Європейська Бізнес Асоціація, передають Патріоти України.

"Європейська Бізнес Асоціація розуміє безпрецедентність ситуації з COVID-19, яка наразі склалась у всьому світі, а також важливість запобіжних заходів задля стримання поширення вірусу та підтримки здоров’я громадян", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 14% опитаних компаній прийняли рішення про скорочення штату. "Базуючись на результатах опитування, вже зараз реакція бізнесу на таке рішення КМУ буде наступною: 23% планують зменшувати заробітну плату працівників, 17% - скорочувати штат, ще 6% - частково закривати бізнес, при цьому 23% не планують жодного скорочення чи зменшення, а 31% шукатимуть нові ніші для розвитку", - підкреслили в Асоціації.

"Очевидно, зупинка економічної активності вже впливає як на окремі бізнеси, так і на економіку в цілому, що в перспективі може позначитись і на благополуччі населення. А якщо жорсткі обмежувальні заходи триватимуть ще місяць, то найпесимістичніші прогнози можуть виявитись ще дуже навіть оптимістичними. Адже запас міцності в компаній починає закінчуватись, а у малого бізнесу – його немає вже. Тому, разом з порятунком життів варто думати й про порятунок економіки", - заявила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко.

"Бізнес-спільнота закликає владу діяти зважено та приймати рішення з урахуванням довгострокових економічних наслідків. Адже вартість зупинки економіки через кілька місяців може мати руйнівні наслідки для всього населення, за оцінками експертів, навіть гірші, ніж сама пандемія, і знадобляться роки, аби її відбудувати", - йдеться у заяві.

Чекати залишилося не дуже довго: Назвали рік, який буде гіршим за 2020-й

субота, 10 квітень 2021, 16:42

У департаменті розвідки США прогнозують, що у 2030-му світ потерпатиме від конфліктів і заворушень, а також голоду. Прогнози публікують кожні чотири роки. У 2017-му у документі передбачили епідемію коронавірусу і потребу призупинити подорожі, повідомля...

"Запуск печатного станка в США ускорит инфляцию в Украине. Нас настигла инфляционная волна - после того, как США влили в американскую экономику $1,9 трлн", - економіст

субота, 10 квітень 2021, 6:08

"Украину настигла инфляционная волна - после того, как США влили в американскую экономику $1,9 трлн для борьбы с коронакризисом, деньги, печатающиеся в Штатах, абсорбируются в Украине и схожих экономиках развивающихся стран", - пише у своєму блозі Олек...