Погана новина для Коломойського: Місія МВФ завершила роботу в Україні, відзначивши прогрес у питанні видачі кредиту

Місія МВФ, яка працювала в Україні з 14 по 22 листопада, заявила про конструктивними і плідними обговоренями з представниками влади України, зазначають Патріоти України. Однак для укладення домовленості про нову програму (Staff Level Agreement) буде потрібно продовження дискусій найближчим часом.

“Місія досягла помітного подальшого просування в дискусіях щодо заходів і реформ, які могли б лягти в основу нової програми, підтриманої МВФ… Дискусії продовжаться наступного тижня”, – йдеться в заяві глави місії Рона ван Родена за підсумками місії.

Серед обговорюваних необхідних кроків – заходи грошово-кредитному, податково-бюджетному і фінансовому секторах, також як і реформи, спрямовані на поліпшення бізнес-клімату, посилення верховенства права і нарощування економічного зростання.

У заяві наголошується, що місія МВФ віддала належне суттєвому прогресу, досягнутого в останні кілька місяців на шляху реформ та дотримання зваженої економічної політики.

Раніше видання НВ з посиланням на два джерела повідомило, що місія Міжнародного валютного фонду поїхала з України без результатів. Відзначається, що головними питаннями МВФ до України залишаються олігарх Ігор Коломойський і незалежність НБУ.

За словами джерела, будь-який компроміс з колишніми власниками ПриватБанку неприйнятний.

“Так, будь-який компроміс неприйнятний, оскільки він підтвердить вплив Коломойського. А якщо він великий, то високий ризик дефолту і відкату реформ. А якщо так, то навіщо такій країні давати гроші, якщо вони з високою ймовірністю не повернуть? Логічно?” – сказав співрозмовник.

Також місія поскаржилася, що земельну реформу не ухвалюють в тому форматі, як було обіцяно, а іноземців до ринку не допустили.

“МВФ розуміє, що це ще гірше, ніж мораторій, оскільки є ризик, що за безцінь землі можуть бути скуплені всіма відомими особами. Це не зовсім ринок“, – сказав співрозмовник видання.

Джерело додало, що місію найсильніше “зачепив обман” з ринком землі.

Українців прагнуть нагодувати небезпечною продукцією: В Україну незаконно завезли величезну партію харчової сировини з ГМО, - Конституційно-правовий конгрес

п’ятниця, 23 квітень 2021, 8:10

Компанія Allseeds Group, за замовленням якої в Україну прибула велика партія генетично модифікованої сої, повинна бути притягнута до відповідальності. З такою вимогою Конституційно-правовий конгрес звернувся в Державну митну службу, Мінінфраструктури, ...

У Зеленського збираються різко підняти оподаткування фермерів та теплиць селян

четвер, 22 квітень 2021, 23:27

Завдяки цьому в уряді розраховують додатково отримати ще 3,4 млрд грн. Уряд Шмигаля розглядає законопроєкт, яким зокрема хочуть вдвічі збільшити ставку єдиного податку для платників четвертої групи – сільгоспвиробників, повідомляють Патріоти України з ...