Погана новина для України: Ціна на руду на світових ринках впала до рекордного мінімуму

Чорна п'ятниця на світових біржах: вартість залізної руди подолала психологічну позначку у $100 за тонну і падає далі.

Про це свідчать дані біржі S&P Global Platts, зазначають Патріоти України. На початку цього тижня руда коштувала 120 доларів, тобто, вона втрачає п'яту частину вартості в тиждень. Всього з червня цього року руда стала дешевшою вже більш ніж наполовину: тоді її продавали по $220/тонну.

Далі буде тільки падіння: за прогнозами світових аналітиків, вартість руди продовжить знижуватися через те, що Китай, чиї інфраструктурні проєкти стали причиною ажіотажу на світовому ринку металу, згортає промисловість щонайменше на рік, щоб очистити повітря в країні перед зимовою Олімпіадою.

Втім, навіть недовгий пік цін дозволив Україні заробити. За даними української митниці, за вісім місяців цього року Україна отримала від експорту чорних металів $8,9 млрд, що на 73,15% більше, ніж роком раніше. Тільки в серпні експорт металів приніс півтора мільярда валютної виручки.

Раніше експерший заступник Міністра промислової політики України Сергій Грищенко попереджав, що період високих цін на руду і метали скоро закінчиться, і вітчизняним підприємствам ГМК доведеться важко конкурувати з основними світовими виробниками руди.

Зі свого боку президент ОП "Укрметалургпром" пояснив, що собівартість виробництва руди в українських виробників набагато вища, ніж у їхніх закордонних колег: в Україні високі податки і тарифи на транспортування сировини, до того ж, за кордоном промислові галузі отримують значну державну підтримку. Тому падіння цін на сировину відіб'ється на Україні сильніше.

Ядерний шантаж РФ: Кремль може використати ЗАЕС як елемент "торгів" із Заходом

середа, 30 листопад 2022, 7:03

Тобто росія штучно нагнітає істерію з приводу можливого радіоактивного викиду, або пошкодження сховища відпрацьованого ядерного палива, яке розташоване на промисловому майданчику ЗАЕС. 27 листопада в ефірі телемарафону президент НАЕК "Енергоатому" Петр...

Підвищення пенсій українцям: Стало відомо, наскільки збільшаться виплати під час наступної індексації

вівторок, 29 листопад 2022, 17:30

У "воєнному" держбюджеті на 2023 рік уряд передбачив збільшення витрат на виплату пенсій. У зв'язку з цим запланована індексація, швидше за все, відбудеться завдяки фінансовій допомозі з боку іноземних партнерів, передають Патріоти України. За словами...