Країни Балтії відмовилися від електроенергії з Росії на час випробувань щодо виходу з енергетичного кільця БРЕЛЛ (Білорусія, Росія, Естонія, Латвія і Литва), що запланований на 2025 рік. Про це пише "Комерсант", передають Патріоти України.
Так, Латвія припинила імпорт електроенергії з Росії на два дні, не давши при цьому ніяких роз'яснень. Як заявляють енергетичні компанії з РФ, рішення Латвії не обгрунтовано технічними причинами. Внаслідок цього кроку в окремих країнах Європи ціни на електроенергію зросли на 8,5%. А в Росії внаслідок профіциту, електроенергія подешевшала на 15-35 рублів залежно від регіону.
Країни Балтії планують покинути БРЕЛЛ 2025, інтегрувавши свої мережі в європейсько-скандинавську енергосистему. Як вважають в РФ, Калінінградська область Росії таким чином буде енергетично ізольована.
Як говориться в матеріалі, вихід країн Балтії з БРЕЛЛ призведе до зниження прибутку російської енергетичної компанії "Інтер РАО", при цьому ситуація з енергоринком Європи нормалізується, оскільки у російської електроенергії ціна істотно нижче за рахунок того, що виробники з РФ не платять екологічних та інших податків. "У рішення країн Балтії вийти з БРЕЛЛ, очевидно, цілком політичний підтекст", - заявив журналістам представник "ВТБ-Капітал" Володимир Скляр.
Киргизстан зіткнувся з дефіцитом бензину марок Аі-95 та Аі-98 через обмеження постачання з Росії та сезонного зростання попиту, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Голова Асоціації нафтотрейдерів Канатбек Ешатов зазначив, що не...
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...