Країни Балтії відмовилися від електроенергії з Росії на час випробувань щодо виходу з енергетичного кільця БРЕЛЛ (Білорусія, Росія, Естонія, Латвія і Литва), що запланований на 2025 рік. Про це пише "Комерсант", передають Патріоти України.
Так, Латвія припинила імпорт електроенергії з Росії на два дні, не давши при цьому ніяких роз'яснень. Як заявляють енергетичні компанії з РФ, рішення Латвії не обгрунтовано технічними причинами. Внаслідок цього кроку в окремих країнах Європи ціни на електроенергію зросли на 8,5%. А в Росії внаслідок профіциту, електроенергія подешевшала на 15-35 рублів залежно від регіону.
Країни Балтії планують покинути БРЕЛЛ 2025, інтегрувавши свої мережі в європейсько-скандинавську енергосистему. Як вважають в РФ, Калінінградська область Росії таким чином буде енергетично ізольована.
Як говориться в матеріалі, вихід країн Балтії з БРЕЛЛ призведе до зниження прибутку російської енергетичної компанії "Інтер РАО", при цьому ситуація з енергоринком Європи нормалізується, оскільки у російської електроенергії ціна істотно нижче за рахунок того, що виробники з РФ не платять екологічних та інших податків. "У рішення країн Балтії вийти з БРЕЛЛ, очевидно, цілком політичний підтекст", - заявив журналістам представник "ВТБ-Капітал" Володимир Скляр.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...