Похорон "Роскосмосу": Європейське космічне агентство веде переговори про заміну російських ракет "Союз" для виведення вантажів на орбіту Землі

ESA розпочало переговори про заміну російських ракет 'Союз'

Європейське космічне агентство (ESA) розпочало попередні технічні переговори зі SpaceX Ілона Маска, які можуть призвести до тимчасового використання установок-носіїв компанії після того, як РФ відкликала свої ракети та двигуни у відповідь на санкції. Про це в коментарі Reuters заявив генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер, передають Патріоти України.

За його словами, SpaceX – не єдиний варіант, який обговорює космічне агентство. Іншим варіантом може бути французька компанія Arianespace, Японія чи Індія.

"Я сказав би, що SpaceX є більш оперативним з них і, безумовно, одним з резервних запусків, які ми розглядаємо", - сказав Ашбахер.

Як відзначає Reuters, досі Європа покладалася на три ракети: європейську Vega для малих вантажів, російський Союз для середніх та Ariane 5 (розроблений французькою Arianespace) для важких.
Запуск нового покоління Vega C відбувся минулого місяця, запуск Ariane 6 був відкладений до наступного року (точніша дата, за словами Ашбахера, стане відома в жовтні).
Саме після запуску Ariane 6 ЄКА надасть міністрам 22 країн свій резервний план. Крім того, на запуск ракети нового покоління зараз очікує Японія. При цьому Ашбахер відзначив високу ймовірність того, що будуть потрібні резервні запуски.
"Ми, звичайно, маємо переконатися, що вони (ракети) підходять", - сказав він. Наразі ЄКА вивчає технічну сумісність, комерційну пропозицію для компанії ще не спрямовували. SpaceX не відповіла на запит Reuters.

Унікальні технології запорожців на експорт? Україна та Туреччина почнуть виробляти авіадвигуни

понеділок, 3 жовтень 2022, 7:12

Компанія Baykar дуже хоче отримати доступ до секретів українських двигунів для своїх безпідотників. Питання лише на яких умовах, щоб не вийшло як з китайцями - 'викачка технологій'. Україна та Туреччина спільно випускатимуть авіадвигуни. Про це у неділ...

Чи не час НБУ знижувати облікову ставку?

неділя, 2 жовтень 2022, 10:38

Про консолідацію монетарної та фіскальної політик. Максимально можлива макроекономічна стабільність була забезпечена в тому числі героїчними діями Національного банку України. Швидкий і відносно безболісний перехід від режиму традиційного інфляційного ...