"Похитнути" гривню можуть чотири фактори: Експерти дали прогноз по курсу долара на літо-осінь

У даний час гривня демонструє стабільне зміцнення, аналітики дали прогноз для курсу долара в Україні в найближчий місяць і на осінь, передають Патріоти України.

На думку головного економіста Офісу ефективного регулювання BRDO Юлії Корнєєвой найближчим часом гривня залишиться стабільною.

"У найближчі місяць-півтора в Україні не очікується стрімких курсових коливань. Літній період на валютному ринку також гривня повинна пройти без потрясінь. За умови, що вартість нафти і газу не буде демонструвати стрімке висхідний тренд, доларове вираз значної частини українського імпорту, а на енергетичний імпорт припадає близько 20%, буде значно менше аналогічних показників 2019 року, що сприятиме поліпшенню платіжного балансу", - уточнила експерт.

При цьому, існують чинники, які можуть викликати значні коливання на ринку валют вже ближче до осені 2020 року.

"У той же час, очікуване зменшення надходжень від транзиту газу, зниження валютних надходжень від грошових переказів трудових мігрантів, негативна кон'юнктура на сировинних ринках для основних експортних позицій України на тлі поширення COVID-19 і розгортання кризи, зниження потоків капіталу на ринки, що розвиваються обумовлено прогнозованою рецесією світової економіки, обмежувати можливості уряду залучати кошти на зовнішніх ринках, необхідні для покриття виплат за державним боргом, що в цілому буде створювати додаткові ризики, наслідки яких на динаміці курсу гривні особливо відчутні будуть восени", - додала Корнєєва.

На думку ж фінансового експерта, фундатора фінансово-аналітичного центру "Трансформація" Галини Хейло, на курс валют можуть вплинути новини, які Україна отримає від МВФ.

"На мою думку, курс валют навряд чи буде мати серйозні зміни протягом найближчих тижнів. Коливання можуть викликати новини, які ми отримаємо від МВФ. І від цих новин буде залежати курс, чи піде він вгору або вниз", - зазначила вона.

"Коли прийдуть нові платіжки і не тільки на електроенергію, громадяни перестануть бути дурнями і зроблять з представників влади дурнів, відправивши їх куди подалі", - політолог

неділя, 25 липень 2021, 19:43

"Про тарифи і дурнів. Уряд прийняв рішенн підвищити з 1 серпня тариф на електроенергію з 1,68 до 3,5 гривень за кіловат", - пише політолог Віталій Бала на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

Обіцяють надбавку не відкладати: Частині українців з 1 жовтня підвищать пенсії

неділя, 25 липень 2021, 19:15

Українські громадяни, вік яких перевищує 75 років, додатково отримають від держави виплати у вигляді щомісячної надбавки до пенсії. Втім, на гроші зможуть розраховувати лише ті, у кого є необхідний страховий стаж. Про це заявила глава Міністерства соці...