Покупців не стимулюють навіть знижки: Лукашенко загодовує свиней елітною картоплею

Самопроголошений президент Білорусі Лукашенко, окрім політичних проблем, отримав ще одну. Річ у тому, що цьогорічний урожай картоплі б'є рекорди в Білорусі. Продукт треба вигідно продати, а покупців, принаймні у Європі, – майже нема. Білоруси уже зробили тисячі драників, чаклунів та книшів, але картоплі все одно надто багато. До того ж зростання врожаю уже вплинуло на ціноутворення продукції. Про це пише «Sputnik Білорусь», передають Патріоти України.

За даними видання, білоруські фермери сподіваються бодай окупити витрати на вирощування врожаю. Але з погляду рядового покупця те, що відбувається, не може не тішити – картоплі багато, ніякого дефіциту, широкий вибір за розмірами та сортами є. Картоплі настільки багато, що подешевшали навіть напівфабрикати з картоплі.

Білоруські журналісти видання наводять слова місцевого фермера Михайла Шруба. «Попит не виріс і не міг вирости. Попит на картоплю знижується через природні причини», – розповів виробник. На його думку, одна з причин у тому, що у населення поменшало підсобних господарств, а отже люди почали купувати менше картоплі на корм худобі. Проблеми з надлишком були і минулого року. У цьому може залишитися більше надлишків. У найкращому разі вони можуть піти на корм худобі.

За словами Шруба, фермери резервували певні обсяги під стабілізаційні фонди Білорусі, а в результаті законтрактовано лише невеликий відсоток врожаю, і це далеко не все. На його думку, це лише стримує продажі, тому що у виробника менше можливостей оперативно приймати рішення щодо цін. А фермерам тільки і залишається, що годувати елітною картоплею, яка могла б бути відправлена на експорт, – свійських тварин у господарствах.

Про проблему зі збутом картоплі говорила і представник фермерського господарства «Сула» Крістіна Радевич. «Згідно із відкритими джерелами, ціна на неї (картоплю – ред.) впала більше ніж на 18%. Сьогодні на ринку надлишок картоплі. І навіть знижка не стимулює покупця», – зазначила вона. Її господарство робить все можливе, щоб продати той обсяг, який був запланований до продажу у грудні, але чи це вдасться – велике питання. За рахунок російського ринку збільшити продаж явно не вдасться, бо й там надлишок.

Що стосується розширення переробки, то Михайло Шруб згоден з тим, що тут ще є простір для роботи. Проте не все так просто: не кожен сорт, придатний для виробництва чіпсів, крохмалю чи напівфабрикатів для картоплі фрі. У Білорусі переважно вирощують бульбу, яку треба зберігати у сирому вигляді, а потім готувати за традиційними рецептами.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...