Поки Баканов з Гетьманцевим "пресують" вітчизняний бізнес та захищають "зелені" офшори: Створений українцями стартап GitLab вийшов на IPO, капіталізація досягла $14,9 млрд

Корупційний рекет силовиків та необільшовизм Зереформаторів видавлювають успішні стартапи закордон, наголошують критики режиму

Акції стартапу для розробників GitLab, співзасновником якого є українець Дмитро Запорожець, після першого дня торгів на біржі зросли на 35%. Капіталізація стартапу досягла $14,9 млрд, повідомляють Патріоти України з посиланням на CNBC.

GitLab вийшов на IPO (первинне публічне розміщення акцій) на біржі Nasdaq під тікетом “GTLB”. 14 жовтня до початку відкритих торгів стартап підняв 801 млн дол., продавши 10,4 млн акцій по 77 дол. за одну – це вище раніше заявленого діапазону ціни 66-69 дол. за акцію.

У підсумку ринкова капіталізація компанії за стартовою ціною досягла 11 млрд дол.

За даними видання, в дебютний день торгів акції зросли на 35%. На закритті торгів вартість акції збільшилася до 103,89 дол. за штуку. Таким чином ринкова капіталізація збільшилася до 14,9 млрд дол.

GitLab – це вебінструмент для розробників, створений харків’янином Дмитром Запорожцем разом з колегою Валерієм Сизовим у 2011 році для власних потреб. Перетворити цей сервіс у бізнес українцям допоміг голландець Сід Сібранді, який був одним з контрибуторів спільноти GitLab.

У 2014 році в Делавері була зареєстрована компанія GitLab, а вже в 2015 році засновники залучили перші гроші і стали учасниками престижного стартап-акселератора Y Combinator.

Найбільшим акціонером компанії є Сід Сібранді. Він володіє 18,9% акцій. Компанія Khosla Ventures має 14% акцій. Сам Запорожець – 5%.

За версією Forbes, Запорожець входить до 50-ки найбагатших людей України. Він зайняв 23 місце з доходом у 450 млн дол.

У 2018 році GitLab була оцінена в 1 млрд дол. Основними конкурентами стартапу є GitHub, який в 2018 році придбав Microsoft за 7,5 млрд дол., і Atlassian.

Українці вже зараз можуть платити за електроенергію вдвічі менше: Що потрібно зробити

неділя, 25 вересень 2022, 9:25

В Україні ті сім'ї, які встановили двозонні лічильники, можуть у нічний період платити за електроенергію вдвічі менше. Це дозволить значно скоротити витрати на комуналку, передають Патріоти України. . Вартість електроенергії не зміниться (останнього ...

Хто має право в умовах воєнного стану достроково вийти на пенсію за віком: Юристи пояснили алгоритм

неділя, 25 вересень 2022, 8:44

До фахівців "Юридичного порадника для ВПО" звернулася 58-річна переселенка з Харкова. За місяць до того її звільнили за скороченням штату. У новинах жінка читала, що зараз багатьом дозволяють достроково піти на пенсію. Чи так це і що для цього потрібно...