Поки решта ледь зводить кінці з кінцями: Кому в Україні платять по 200 тис. пенсії

В Україні, де незабаром будуть збільшені пенсії частині українців, середня пенсія судді сягає 100 тисяч гривень. За три роки, з 2021-го до 2023-го, пенсія судді зросла майже на 30 тис. грн. А деякі судді у відставці можуть отримувати на заслуженому відпочинку понад 200 тисяч гривень на місяць, пише OBOZ.UA з посиланням на дані, отримані від Пенсійного фонду України, передають Патріоти України.

Так, наприклад, колишній голова Верховного суду України Ярослав Романюк задекларував за 2023 прибуток від Пенсійного фонду у розмірі 2 937 027 грн. Тобто щомісячно він отримував у середньому 244,7 тис. грн пенсії.

Для звичайних українців розмір пенсії обмежений 10 прожитковими мінімумами для тих, хто втратив працездатність. Це 23610 грн. Але Конституційний суд вирішив, що обмежувати пенсію суддів неправильно. Тому їм залишили особливі умови.

Розмір пенсії судді залежить від його стажу, а також від того, яку зарплату отримує працюючий на відповідній посаді. Мінімальна пенсія судді — 50% від зарплати. А якщо стаж більше 20 років, то за кожний наступний рік роботи пенсія збільшується на 2%. Максимальний розмір виплати не може бути більшим за 90% зарплати судді. Щоб одержувати 90%, потрібно працювати суддею 40 років.

Зазначимо, що середня пенсія в Україні становить 5 385 грн — при цьому кожен другий пенсіонер в Україні отримує менше 4000 грн. Загалом найвищі виплати зафіксовано у Києві — в середньому 7248 грн, найнижчі — у Тернопільській області, 4070 грн.

Виплати скасують: Чому переселенцям можуть відмовити у допомозі в Україні

субота, 25 травень 2024, 6:56

У виплатах допомоги внутрішньо-переміщеним особам (ВПО) можуть відмовити у разі, якщо громаду виключено зі списку бойових дій або тимчасово окупованих територій, або якщо переселенці відсутні за місцем обліку або виїхали за кордон на постійне проживанн...

А ваш Порошенко!... Чуємо усі п'ять років, і два з гаком роки війни! Давайте по суті

п’ятниця, 24 травень 2024, 21:04

Всі спроби здорової дискусії задля напрацювання рятівних рішень зводяться до відповіді: "А ваш Порошенко...". “А ваш Порошенко!..» – це, мабуть, єдиний аргумент, який залишився у адептів Зе-команди, коли їм вказують на кричущі випадки невігластва, кору...