Поки "Роскосмос" плигає на батуті: Space X доставить посадковий модуль україно-американської компанії Firefly Aerospace на Місяць

Компанія українського бізнесмена Максима Полякова Firefly Aerospace підписала контракт зі SpaceX про доставку посадкового модуля Blue Ghost до Місяця в 2023 році, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу компанії Firefly Aerospace.

Модуль Blue Ghost полетить до Місяця на ракеті-носії SpaceX Falcon 9 та доставить 10 наукових приладів NASA на поверхню Місяця в межах програми "Артеміда". Всього він має доставити понад 150 кг корисного навантаження.

"Це дуже важлива місія, над якою працюють найкращі інженери та найвідоміші компанії у сфері космосу. Така кооперація має велике значення для подальшого розвитку всього людства", - сказав Максим Поляков.

Компанія Firefly отримала контракт від NASA з доставлення наукового обладнання на Місяць у лютому 2021 року. З того часу інженери розробляють та тестують сам модуль та систему навігації. Blue Ghost здійснить посадку у Морі Криз на видимій стороні Місяця.

Blue Ghost відправлять до Місяця на ракеті Falcon 9 - найбільш вантажопідйомній ракеті на ринку, що дозволить здійснити переліт з мінімальним використанням двигунів Blue Ghost.

Довідка: Firefly Aerospace - це приватна аерокосмічна компанія, що надає космічні транспортні послуги. Компанія створена на базі Firefly Space Systems, яку у 2017 році викупив і перезапустив український підприємець і засновник Noosphere Ventures Максим Поляков. Компанія розробляє легкі транспортники для доставлення вантажів на навколоземну орбіту. Її головний офіс розташований у США, а науково-дослідний і дослідно-конструкторський центр підприємства є в Дніпрі.

Бережіться! Картки українців обчищають за новою схемою - в поліції попередили про шахраїв

середа, 1 лютий 2023, 7:44

Українців попередили про нову схему шахраїв. Злочинці прикидаються громадянами, що потрапили в біду, і просять телефон для здійснення дзвінка. У результаті з банківських рахунків жертв зникають гроші, передають Патріоти України. Єдиний надійний спосіб ...

Перевірте свій гаманець! В Україні рідкісну монету номіналом 5 копійок продають за 8200 грн - у чому її унікальність

середа, 1 лютий 2023, 6:37

В Україні рідкісну монету номіналом 5 копійок продають на аукціоні за 8200 грн. Монета виготовлена у 1992 році з немагнітної сталі та має рідкісний штам 2БАм, чим і зумовлена її висока вартість, передають Патріоти України. П'ятикопійкова монета справді...