Поки українців годують обіцянками: З нового року у Польщі зростає "мінімалка" - заробітчани тримуватимуть більше

У Польщі рекордно зросла чисельність трудових мігрантів з України. Зараз там офіційно трудиться майже на чверть більше українців, ніж це було до пандемії. А з нового року тамтешні заробітчани зможуть отримувати вищу платню, адже Польща підвищує мінімальну погодинну оплату праці, передають Патріоти України.

Про це йдеться у повідомленні компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, яка посилається на дані Фонду соціального страхування Польщі.

За підсумками жовтня у Польщі офіційно було працевлаштовано 636 тисяч заробітчан з України. Вони сплачували там страхові внески. Така кількість українських трудових мігрантів на 23,8% вища за ту, що була до пандемії. Лише за останній рік кількість українських заробітчан у Польщі зросла на 19,2%.

Втім, незважаючи на таку рекордну чисельність українців, що офіційно трудяться на підприємствах Польщі, їх там все одно бракує. Дефіцит робочої сили особливо відчувався навесні та восени нинішнього року, коли гостро бракувало робочих рук для сезонних робіт в аграрному секторі.

Втім, потребує притоку трудових ресурсів з України не лише аграрна галузь, але й інші сфери польської економіки. Адже зараз, після пандемії, економіка цієї країни дуже бурхливо відновлюється та розвивається.

"Цього року ми бачимо, що попит на працівників збільшився на 90%. Робочі руки потрібні на підприємства харчової та переробної промисловості, виробництво пластмасових виробів і особливо в логістичну галузь, яка зараз переживає бум", - каже генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич.

Звісно, приток нової робочої сили залежатиме, в першу чергу, від умов роботи, які створить Польща для заробітчан. Два основні критерії, з яких виходять шукачі роботи – простота працевлаштування та розмір заробітної плати.

Нині українські заробітчани мають у Польщі в середньому 25-40 тисяч гривен. А з нового року мінімальна погодинна оплата в Польщі зросте. І це означає, що в середньому заробітчани матимуть на 2 тисячі гривень вище.

Можна в алетках і онлайн: Федоров пояснив, як українцям купувати ліки за "тисячу Зеленського"

середа, 19 січень 2022, 16:23

Українці віком від 60 років зможуть купувати ліки у аптеках або онлайн в рамках програми "єПідтримка". Про це під час брифінгу Міністерства цифрової трансформації та Міністерства економіки повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, перед...

З архіву ПУ. Морські тварини почуваються, як вдома: Води Дніпра страждають від рідкісного, але катастрофічного явища

середа, 19 січень 2022, 13:00

На жаль, тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". "Тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". Річку, перегородивши дамбами, убили, позбавивши природної течії. Так, у каскаді Дніпровських водосховищ за...