У січні 2024 року мінімальна заробітна плата у Польщі складе 3222 злотих (29 810 грн). Таке підвищення стане рекордним за останні 15 років. Українці, які живуть та працюють у Польщі, можуть знайти у цьому стимул не розглядати інші західні напрямки для трудової діяльності, передають Патріоти України.
Про це заявили в міжнародній агенції з працевлаштування Gremi Personal. Згідно з результатами опитування агенції, яке проводилось в листопаді, тільки 20% респондентів виявили чіткий намір залишитися у Польщі, 13% планують перебувати тут до 5 років, 11 % лишаються щонайменше на рік, 10% – на півроку.
Найбільше голосів віддали за пункт "важко визначитись" – 46%. В опитуванні взяли участь 560 респондентів. В агенції пояснюють, що зростання мінімальної заробітної плати найбільш позитивний фактор для працівників найпростіших робіт – зокрема це проста робота на заводах та фабриках.
У той час для висококваліфікованих робітників, таких як електирки, зварювальники, швачки, слюсарі ця новина не є фінансово привабливою, адже такі спеціалісти раніше отримували на 30% більше звичайних працівників, а з січня їхні ставки зрівнюються. Відтак, для того аби заробляти більше, висококваліфіковані спеціалісти мають підвищувати свою кваліфікацію.
Крім того і роботодавці можуть відчути значний тиск у зв’язку із збільшенням витрат на оплату праці. Наразі жінкам без знання мови та спеціалізації пропонують такі прості вакансії, як пакування одягу на складі, виробництво та пакування напівфабрикатів, заморожування овочів та фруктів, виготовлення та пакування різдвяних прикрас. Мінімальна ставка на таких ваканціях складає 19 злотих за годину (177 грн). На вакансіях, які потребують вузької кваліфікації, таким як швея, пекар чи кухар пропонують від 250 грн за годину.
Деякі українські громадяни скаржаться на затягування призначення і виплати військових пенсій. Так, документи з Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Пенсійний фонд України (ПФУ) розглядає з січня 2025 року. Про це йд...
Головною подією після 21.04.2019, звісно, є початок повномасштабного вторгнення росії. Бачу, піднімається хвиля публікацій «путін усе одно напав би». Це хибна спроба: путін напав у 2014. Питання в тому, наскільки влада була готова до ескалації – і наск...