Польща зіштовхнулась із новою проблемою після повернення більшості українських біженців додому

У країні вже відчувають наслідки для економіки від зменшення числа українців у Польщі. Відтік українських біженців сприяє погіршенню проблем торговельної галузі Польщі – зменшує показник роздрібних продажів, пише видання Portal Spozywczy.

«Це вже третій місяць поспіль, коли результати торгівлі гірші, ніж рік тому», – зазначив Сергій Дручин, аналітик Польського економічного інституту (PIE).

На думку експерта, перша причина, яка впливає на обсяги торгівлі – це падіння реальних зарплат, через що люди змушені економити. А от друга причина – відтік українців з Польщі. Аналітики кажуть, що наплив біженців з України відчутно підвищив показники роздрібної торгівлі минулого року. Особливо це було помітно у торгівлі продуктами, пальним, фармацевтичними препаратами та одягом.

Однак зараз, коли українці почали все більше повертатися на батьківщину, падіння продажів почало автоматично поглиблюватися. Статистика каже, що найбільше впали продажі електроніки та побутової техніки (-14,7%), пального (-14,5%), преси та книг (-15,6%). Індикатор торгівлі харчами й напоями знизився на 8%. Зростає незначно лише обсяг торгівлі одягом та взуттям (+0,6%).

«Наприкінці року зниження інфляції сприятиме відновленню споживання», – прогнозує аналітик Польського економічного інституту.

Нагадаємо, українці мають до 24 серпня 2023 року отримати нові документи для легалізації або виїхати за межі Польщі. Якщо рішення буде остаточно прийнято владою Польщі, то українці, які мають протермінований дозвіл на проживання у Польщі повинні будуть отримати нові документи для легалізації або виїхати за межі країни. Водночас українців, які прибули до Польщі після початку повномасштабного вторгнення та отримали у країні статус Pesel Ukr ці зміни не торкнуться.

В Україні злетять тарифи на воду: На скільки більше доведеться платити

субота, 2 березень 2024, 11:59

На українців чекає поетапне здорожчання послуг водопостачання та водовідведення. Про це повідомив президент Асоціації водоканалів України Дмитро Новицький, передають Патріоти України. "У кожному місті - це своє питання і своя вартість. Надаються розрах...

Криваві гроші не завада? Експерт пояснив, чому поляки закуповують агропродукцію в Росії

субота, 2 березень 2024, 10:39

Влада Польщі знає, що місцеві бізнесмени закуповують агропродукцію у Росії та Білорусі, про що свідчить заява прем'єр-міністра країни Дональда Туска про можливе введення заборони на це. Втім, звинувачувати їх у тому, що польські фермери проти українськ...