В Україні зросло виробництво, але суттєво зменшилось споживання вершкового масла. Це повʼязано з дуже високими роздрібними цінами на цей продукт, а також відсутністю акційних механізмів у торговельних мережах, передають Патріоти України.
Про це повідомляє ІНФАГРО. Аналітики зазначають, що продавці "Селянського" масла (жирність 72,5%) поки не мають можливості підтримувати ціну за рахунок експорту, оскільки в Європу можна продавати тільки масло 82% жирності.
Продажі маложирного вершкового масла за кордон обмежені відносно невеликими поставками в Молдову і Казахстан. Натомість місцеві імпортери, знаючи ситуацію на внутрішньому ринку України, не спішать дорого платити за український товар. Через це і через слабкий попит на внутрішньому ринку деяким українським виробникам доводиться йти на суттєві цінові поступки.
Слід зазначити, що в лютому показники експорту українського масла зросли на третину порівняно з січнем. На цьому тлі аналітики припускають, що березневі показники можуть сягнути рекордних місячних показників з 2022 року.
Вартість масла в супермаркетах: як зросли ціни за пів року
Згідно з даними "Мінфіну", за останні пів року ціни на масло в українських супермаркетах досить помітно зросли. Так, з вересня пачка масла "Селянське" 72,5% вагою 180 г здорожчала більш ніж на 43 гривні – з 73,93 до 117,25 грн.
У той час, як одним українським пенсіонерам загрожує зменшення пенсії, інші можуть розраховувати на її збільшення. За даними Oboz.ua, це станеться з червня. При цьому перерахунок відбудеться заднім числом за період починаючи з квітня, а розмір збільшен...
В Україні найближчим часом знизяться ціни на тепличні овочі – помідори вже подешевшали до 70-100 грн/кг, огірки – до 40-70 грн/кг. Водночас через весняні заморозки фрукти можуть подорожчати, а ціна полуниці поки що тримається на рівні 200-220 грн/кг. П...