Попереду складний сезон: Що треба зробити в кожній квартирі, щоб врятувати техніку під час нових відключень

В Україні під час відключення електроенергії можливі перепади напруги. Щоб не допустити псування техніки, можна встановити реле напруги. Крім того, варто відключати енергетичні прилади з розеток, а також можна встановити стабілізатори напруги, передають Патріоти України.

Відповідні поради опублікували на сайті "Черкасиобленерго". Так, технічний директор Павло Солоха наголосив, що параметри якості електричної енергії мають відповідати стандартам. Однак в період аварій; у надзвичайних ситуаціях, зокрема, таких як: форс-мажор; дефіцит потужностей у наслідок зовнішніх подій, можуть бути відхилення. Таким чином, дотримання оператором системи розподілу показників якості електричної енергії не поширюється на випадки застосування графіків відключення.

Врятуватися від наслідків "стрибків" напруги можна кількома способами, кажуть фахівці. По-перше, необхідно відключати прилади з розеток. Ключову техніку (холодильники, бойлери, пральні машини) рекомендується повністю відключати від мережі після вимкнення світла. У такому разі після відновлення електроживлення вмикати їх у мережу потрібно буде вручну. Робити це рекомендують не відразу, а через 10-15 хвилин після відновлення електроживлення.

По-друге, рекомендується встановити реле напруги. Реле напруги реєструє значні відхилення від стандартної напруги та відключає всі побутові прилади. Після того, як напруга нормалізувалася, подається сигнал про включення, і підключення техніки до електромережі відновлюється.

Реле напруги поділяються на два основні типи – ті, що встановлюються в електричному щитку (загальному для домоволодіння) та для окремих розеток. Перший тип значно потужніший і надійніший, проте для встановлення такого реле будуть потрібні послуги електрика.

По-трете, можливо встановити стабілізатори напруги або джерело безперебійного живлення (ДБЖ). Ці пристрої стабілізують напругу у споживача. Стабілізатори при цьому потужніші, але не мають акумуляторні батареї. ДБЖ мають меншу потужність, але тримають "запас" струму у внутрішніх або зовнішніх акумуляторах.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...