Попри рекордний врожай: Стало відомо, на які продукти зростуть ціни найближчим часом

В Україні не тільки ростуть тарифи на комунальні послуги, а й продовжують дорожчати продукти, попри гарний врожай. В сюжеті ТСН йдеться, що навіть рекордний врожай зернових для українців може стати невигідним, зазначають Патріоти України.

За прогнозом, аграрії цього року зберуть понад 70 млн тонн зернових. У серпні минулого року тонна зерна коштувала 170−180 доларів, цього року — 270 доларів.

Україна щорічно експортує зерно. Зараз в країнах, куди продають українські зернові, неврожай. Зерно розкуповується, ціни на нього ростуть. Ціна зерна на експорт, й та, за якою будуть продавати всередині України, однакова.

Щоб випекти хліб, потрібна не тільки пшениця, а й цукор, масло, енергоносії. У собівартість входить також заробітна плата пекарям. З урахуванням всього цього хліб повинен подорожчати відразу на 25−30%.

Як відомо, хліб — це соціальний продукт. Щоб не підіймати ціни на нього, їх перекинули на випічку, торти, які виробляють ті ж хлібозаводи. Наприклад, ціна торта зросла вже на 60−70%. Тому хліб дорожчає приблизно на 1,5% щомісяця. За рік це 18%, близько 2 гривень на буханці. У серпні вже виросли ціни на яйця, молоко, гречку, м'ясні й молочні вироби.

Серйозність ситуації розуміють усі: В Європі готуються до того, що росіяни повністю перекриють постачання газу - Лана Зеркаль

середа, 10 серпень 2022, 21:27

Юристка, дипломатка і радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль в інтерв'ю журналістці Олені Трибушній розповіла, що в Європі готуються до повного перекриття постачання газу Росією, передають Патріоти України. «Зараз усі в Європі готуються до то...

Росія на окупованих територіях отримала корисних копалин на $12 трильйонів - The Washington Post

середа, 10 серпень 2022, 20:59

Росія отримала корисних копалин з окупованих українських територій на суму $12 трильйонів. Це понад 60% вугільних родовищ, 11% нафтових і 20% газових, а також понад 40% покладів металів України. Про це пише The Washington Post, передають Патріоти Украї...