Пощастить не всім: Хто з пенсіонерів в Україні може розраховувати у квітні на доплату в 4500 грн

Незважаючи на те, що підвищення пенсій з 1 квітня зачепить не всіх українців на заслуженому відпочинку, деякі з них зможуть отримати доплату у розмірі 4,5 тисяч гривень - фактично, ще одну середню пенсію. Про це пишуть ЗМІ, передають Патріоти України.

На жаль, причиною для таких виплат стало не зовсім радісне минуле людей: справа в тому, що законом No3113 від 29 травня 2023 року доплати до пенсій гарантовано людям, які за радянських часів зазнавали переслідувань та репресій з боку влади, зокрема, були позбавлені волі за політичні та релігійні переконання, а також відправлені до психіатричних лікарень.

На початку цього року розмір таких доплат складав 4,2 тис. грн. Проте після індексації у березні розмір доплат збільшився до 4534,32 грн. Таким чином справедливість було відновлено через десятки років.

Ще одна приємна «несподіванка»: деякі інші громадяни, які здійснили важливий внесок в розвиток України, можуть отримати щомісячну доплату (від 23 до 40% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб).

Право на отримання таких доплат українці отримали з 1 липня 2023 року.

Також варто зазначити, що з початку повномасштабної війни в Україні скасували багато надбавок до пенсій через брак коштів у держбюджеті. Залишилася лише традиційна індексація у березні, яка і відбулася з початку місяця.

Внаслідок цього перегляду, пенсіонери з мінімальними пенсіями отримали збільшення на 100 грн., тоді як власники вищих пенсій змогли скористатися максимальною надбавкою у 1500 грн. У середньому підвищення становило 400 грн.

Додаткові виплати нарахують українцям, які виходять на пенсію у 60 років із необхідним стажем: 30 років для жінок та 35 — для чоловіків. Такі пенсіонери отримають додатково 520 грн.

Також із 1 квітня в Україні зростає розмір мінімальної зарплати до 8000 грн. Це дозволить деяким пенсіонерам отримати надбавки.

В той же час держава, здійснюючи справедливість однією рукою, іншою знову ображає людей пенсійного віку: виявляється, всім пенсіонерам недодали обіцяні 5% індексації, і вже не збираються цього робити.

Українцям помітно підвищили пенсії: Гетьманцев пояснив, чому така статистика не привід для радості

середа, 17 квітень 2024, 6:30

У першому кварталі 2024 року середня пенсія в Україні зросла на 9,6% (+505 грн) порівняно з аналогічним періодом минулого року, досягнувши 5743,3 грн. Незважаючи на це зростання, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Дани...

Що наразі собою являє золотий запас України: Скільки благородного металу має НБУ, у якому вигляді та якою вартістю

середа, 17 квітень 2024, 4:15

Україна не поповнювала свій золотий запас на світовому ринку протягом трьох років. Цей показник лишається на рівні 27,1 тонни, але Нацбанк звітує про збільшення частки золота в міжнародних резервах країни – це відбувається через зростання вартості само...