Пощастить не всім! В Україні підвищать зарплати бюджетникам: Для кого знайшлися гроші на додаткові виплати

Попри війну і великі проблеми з наповненням державної казни, в Україні вирішено підвищити зарплати бюджетникам. Це стосуватиметься, на жаль, не всіх працівників бюджетної сфери, а лише однієї категорії, на яку з початку війни різко зросло навантаження. Йдеться про соціальних працівників. Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович, передають Патріоти України

Саме для них Мінсоцполітики спільно з ЮНІСЕФ знайшло можливість підвищити платню. Зарплати бюджетникам, які працюють у сфері соціальних послуг, підвищать завдяки програмі комплексної підтримки, що є спільною розробкою українського профільного міністерства та міжнародної організації.

Робота соціального працівника нині в Україні не вельми престижна. Адже вона вимагає чималих зусиль і водночас оплачується за залишковим принципом. Тому люди неохоче беруться за таку працю, і навіть в умовах теперішнього безробіття за такі вакансії не хапаються. Через це було вирішено знайти спосіб підвищити зарплати бюджетникам, які належать саме до цього сегменту зайнятості.

"Ми разом з ЮНІСЕФ запровадимо доплати всім фахівцям соціальної роботи, щоб зробити їхню працю більш престижною, більш затребуваною й збільшити кількість працівників у цих напрямах, бо їх нам справді не вистачає", — повідомила Оксана Жолнович.

Наразі в соціальній сфері України трудиться близько чверті мільйона людей. Здавалося б, цього немало, але сьогодні на одного соціального працівника в нашій країні припадає по три десятки підопічних. І соціальним працівникам доводиться не лише вникати в долі цих людей та допомагати їм виплутатись зі складних життєвих обставин, але й нерідко докладати чималих фізичних зусиль, щоб забезпечити побут і виживання людей, які не можуть обійтися без сторонньої допомоги.

Крім доплат до зарплати соціальним працівникам, ЮНІСЕФ також обіцяє забезпечити їх девайсами, які сприятимуть цифровізації соціальних послуг та полегшенню їхньої праці. ЮНІСЕФ закупив для них 5000 планшетів. А на початку війни ще тисячу спеціалістів цієї галузі було забезпечено ноутбуками.

В Україні кардинально трансформується ринок праці: До чого готуватись

понеділок, 25 вересень 2023, 8:26

Ринок праці в Україні кардинально трансформується після демобілізації. Українські захисники, ветерани будуть однією з найчисельніших груп, при цьому на свої попередні місця роботи, як показує практика, вони, найімовірніше, не повернуться, передають Па...

В Україні перерахують усі пенсії: Кому додадуть тисячі та який графік підвищення

понеділок, 25 вересень 2023, 7:24

В Україні 2024-го не лише підвищать мінімальну пенсію, але також проведуть індексацію для всіх пенсіонерів. Індексація відбудеться за новими правилами, проте її деталі досі не розкрито. При цьому, ймовірно, в результаті введення нових правил розмір інд...