"Поставки зброї можуть лише затягнути війну": Сіярто розкритикував допомогу Україні й заступився за Росію

Ситуація на полі бою стала критичною для України, вона перебуває "у дедалі більш невигідному становищі". Водночас Брюссель реагує на це новими постачаннями зброї, що "не наближає нас до миру", а навпаки – "готує до світової війни", передають Патріоти України.

Таку заяву зробив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіярто на пресконференції в перерві засідання Ради ЄС із закордонних справ у Люксембурзі, пише видання 444. За його словами, попри те, що стратегія передачі озброєнь в останні роки нібито зазнала повного провалу, європейські лідери від неї не відходять.

"Отже, по суті, реакція Брюсселя на погіршення ситуації на театрі військових дій в Україні полягає в тому, щоб передати якомога більше зброї, вже більш ніж 100 000, багато мільйонів боєприпасів, зброї, мільярди євро, коли ми дуже добре знаємо, що ця стратегія була повністю провальною протягом останніх двох років", – сказав він.

"Поставки зброї не наблизили нас до миру, не покращили позиції України на полі бою, навпаки постачання зброї може лише затягнути війну або збільшити ризик ескалації до світової війни", – додав Сіярто.

Завдяки свіжій американській підтримці у розмірі 61 мільярд доларів українці, можливо, зможуть зупинити росіян, але "немає підстав очікувати великого контрнаступу", вважає угорський міністр.

Він заявив, що наразі необхідно активізувати мирні зусилля, і дипломатія повинна замінити поставки зброї як єдиний спосіб запобігти подальшим жертвам і руйнуванням. Також міністр виступив за присутність російської делегації на "мирних конференціях".

Крім того, він видав, що санкції проти Росії завдали більше шкоди європейському континенту, зокрема, й Угорщині, аніж самій державі-агресору.

"Саме тому я ще раз чітко дав зрозуміти, що, попри весь тиск, ми не підтримаємо жодних санкцій, які змусять угорський народ платити ціну цієї війни в майбутньому", – сказав він. Також Сіярто заявив, що не вважає, що війна якось стосується Європи.

"Я думаю, що це не тільки дуже небезпечний, але й неправильний підхід, тому що Європа не перебуває у стані війни. На Європу не нападають. Жодна країна-член ЄС чи НАТО не зазнала нападу", – видав він, додавши, що Угорщина не бачить ситуацію таким чином і вважає своїм пріоритетом залишатися осторонь збройного конфлікту.

В Україні скасували відключення світла у частині населених пунктів, але є нюанс

четвер, 18 липень 2024, 17:56

В Україні скасували відключення світла у прифронтових зонах, а також поблизу кордону з агресоркою Росією та Білоруссю. Кабмін запровадив відповідну норму. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, передають Патріот...

На атомних станціях сталися три аварії за три дні: Харченко закликав владу не приховувати реальну ситуацію

четвер, 18 липень 2024, 16:56

"Два дні поспіль читаю зведення Міністерства енергетики з особливою увагою", - пише директор центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передають Патріоти України. "Причина в тому що два дні тому на Південноукраїнській АЕС, судячи з усього від сп...