З 1 липня змінилися правила перебування українських біженців у Чехії. Зокрема, скорочується розмір фінансової допомоги на проживання. Українцям також доведеться самостійно оплачувати оренду житла. Ці фактори можуть спровокувати міграційні процеси всередині країни, а також масове повернення українських біженців із Чехії, передають Патріоти України.
З 1 липня в Чехії набули чинності поправки до раніше ухваленого закону Lex Ukrajina V. Цими поправками внесено корективи до порядку надання допомоги українським біженцям. Умови перебування українців у Чехії стали жорсткішими.
Досі українським біженцям, незалежно від терміну їхнього перебування в цій країні, надавали кілька видів фінансової допомоги. Однак тепер їм надаватимуть лише одну комплексну виплату у розмірі прожиткового мінімуму.
"Після того, як пройде 150 днів з моменту надання тимчасового захисту, переселенці отримуватимуть прожитковий мінімум – 3130 крон (5200 гривень)", – йдеться у повідомленні Мінреінтеграції України.
Українським біженцям, які прибули до Чехії і потребують даху над головою, як і раніше, надаватимуть соціальне житло у тимчасових центрах проживання. Але при цьому таке житло буде їм доступне лише протягом 150 днів. Тобто, через 5 місяців вони будуть зобов'язані звільнити місце в центрі тимчасового перебування і знайти собі орендоване житло. Але при цьому з орендою житла можуть виникнути проблеми.
Оренда житла у Чехії коштує недешево, а з початком масового напливу українських біженців вона ще зросла. При цьому держава тепер не виплачуватиме своїм громадянам допомогу за здавання житла в оренду українцям, якщо орендарі мешкають окремо від господарів.
Допомога надаватиметься лише тим, хто дав притулок біженцям і проживає з ними безпосередньо під одним дахом, а не в окремому приміщенні. При цьому розмір допомоги скоротили з 3000 крон до 2400.
Наслідком таких змін можуть стати масові міграційні процеси у самій Чехії. Люди будуть переїжджати з одного міста до іншого у пошуках дешевшого житла та в надії на працевлаштування.
"Багатьом біженцям доведеться шукати нове житло через нові правила. Люди переїжджатимуть із гуртожитків, готелів і часто з будинків солідарності", - йдеться у повідомленні групи гуманітарних організацій, які займаються проблемами біженців.
За їхніми підрахунками, близько 40 тисяч українських біженців відчуватимуть труднощі з орендою житла у Чехії. Тому не виключено, що частина їх буде змушена залишити країну, що спровокує масовий відтік українців на батьківщину.
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...
Якщо цього року літо буде таким самим спекотним, як торік, електроенергію можуть відключати до 8 годин на добу. Про це розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі «Новини.LIVE», передають Патріоти України. «На нас можуть ч...