В Україні електропроводка у квартирах та будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження перевищує норми, можуть бути аварійні відключення цілих будинків і навіть кварталів, передають Патріоти України.
Щоб уникнути аварій, потрібно дотримуватись ряду правил. Як зазначили у Держенергонагляді, стабільна подача електроенергії, зокрема, залежить і від кожного споживача. Так, у відомстві радять:
Вибирайте енергоефективні пристрої. Як правило, їхня потужність вказується виробником. Пам'ятайте, що менше потужність, тим краще. Особливу увагу слід приділяти енерговитратним пристроям: обігрівачі, електропечі, холодильники, бойлери, електрочайники та праски. Намагайтеся уникати пікового годинника навантаження.
По можливості скоротите використання або використовуйте опалювальні прилади, посудомийні та пральні машини вночі. Це дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження та заощадити до 50% на "нічному" тарифі.
Вмикайте потужні електроприлади по черзі. Особливо це важливо для будинків, збудованих до 2000 року. Їхні внутрішньобудинкові мережі, як правило, не розраховані на високі навантаження.
При вимкненні світла через перевантаження: вимкніть усі енерговитратні прилади та увімкніть "автомат". Якщо і в цьому випадку продовжує вибивати світло, слід звернутися до електрика. Не намагайтеся самостійно здійснити ремонт.
Не використовуйте саморобні електроприлади (у тому числі опалювальні), це небезпечно для вашого життя та життя оточуючих. "Раціональне використання енерговитратних пристроїв допомагає енергетикам відновлювати інфраструктуру та убезпечить ваш будинок та квартиру від навантаження та аварійних відключень", – зазначають у відомстві.
Українці мають можливість купувати квитки на поїзди "Укрзалізниці" дешевше. Для цього потрібно правильно спланувати поїздку – фінальна ціна квитка залежить від сезону та дня тижня, а також від класу вагона та моменту купівлі, передають Патріоти України...
В Україні наразі найбільше зростають зарплати у переробній промисловості, зокрема в легкій, метало- та деревообробці – це галузі, які забезпечують потреби оборонного сектору. Найбільший дефіцит кадрів спостерігаєтьсясеред технічних спеціалістів і будів...