Потрібно знати потужність на квартиру: Українцям розповіли, як правильно користуватись електроенергією

В Україні електропроводка у квартирах та будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження перевищує норми, можуть бути аварійні відключення цілих будинків і навіть кварталів, передають Патріоти України.

Щоб уникнути аварій, потрібно дотримуватись ряду правил. Як зазначили у Держенергонагляді, стабільна подача електроенергії, зокрема, залежить і від кожного споживача. Так, у відомстві радять:

Вибирайте енергоефективні пристрої. Як правило, їхня потужність вказується виробником. Пам'ятайте, що менше потужність, тим краще. Особливу увагу слід приділяти енерговитратним пристроям: обігрівачі, електропечі, холодильники, бойлери, електрочайники та праски. Намагайтеся уникати пікового годинника навантаження.

По можливості скоротите використання або використовуйте опалювальні прилади, посудомийні та пральні машини вночі. Це дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження та заощадити до 50% на "нічному" тарифі.

Вмикайте потужні електроприлади по черзі. Особливо це важливо для будинків, збудованих до 2000 року. Їхні внутрішньобудинкові мережі, як правило, не розраховані на високі навантаження.

При вимкненні світла через перевантаження: вимкніть усі енерговитратні прилади та увімкніть "автомат". Якщо і в цьому випадку продовжує вибивати світло, слід звернутися до електрика. Не намагайтеся самостійно здійснити ремонт.

Не використовуйте саморобні електроприлади (у тому числі опалювальні), це небезпечно для вашого життя та життя оточуючих. "Раціональне використання енерговитратних пристроїв допомагає енергетикам відновлювати інфраструктуру та убезпечить ваш будинок та квартиру від навантаження та аварійних відключень", – зазначають у відомстві.

Під ударом "палаци Путіна": Під час візиту Зеленського Британія оголосила про нові санкції проти Росії

середа, 8 лютий 2023, 15:53

У середу, 8 лютого, коли президент України Володимир Зеленський здійснює візит до Лондона, британський уряд запровадив нові санкції проти Росії. Вони поширюються на підприємства, які постачають військове обладнання, а також на фізичних осіб та одну орг...

Виробництво, ремонт і спільні розробки військової техніки та боєприпасів: "Укроборонпром" і чеська компанія VOP CZ підписали стратегічну угоду

середа, 8 лютий 2023, 14:25

Досягнуті дмовленості є частиною угоди про створення спільного оборонного кластера України з Чеською Республікою. 6 лютого державний концерн "Укроборонпром" і чеський виробник військової техніки компанія VOP CZ підписали угоду про виробництво, ремонт і...