Німеччина стала ключовою країною для інтеграції українських біженців, і повернення громадян звідти буде вкрай складним. Високий рівень зарплат, соціальна підтримка та активна адаптаційна політика роблять Німеччину привабливою для довгострокового проживання. Натомість повернення українців із Польщі, Болгарії та Румунії залишається більш імовірним. Про це заявила директорка Інституту демографії та проблем якості життя Елла Лібанова в коментарі ЗМІ, передають Патріоти України.
Проблема повернення українських біженців на батьківщину після повномасштабного вторгнення Росії є однією з ключових соціально-економічних викликів для України. За словами експертки, основною причиною складності повернення є активна інтеграція українців у німецьке суспільство. На відміну від Польщі, де значна частина українців розглядає своє перебування як тимчасове, у Німеччині створюються умови для довгострокового працевлаштування та адаптації:
Польща була першою країною, яка прийняла найбільше українських біженців після початку війни. Однак з кінця 2022 року спостерігається тенденція до переїзду українців з Польщі до Німеччини. Основні причини цього явища:
За оцінками Елли Лібанової, більше шансів повернути українських біженців з Польщі, Румунії та Болгарії. Це пов’язано з тим, що:
Відключення електроенергії, що зачепило Іспанію, Португалію та Францію, було спричинене несправністю в іспанській електромережі, що своєю чергою пов’язано з «рідкісним атмосферним явищем». Про це заявив португальський мережевий оператор REN, пише Sky n...
Адміністрація Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН продовжила виплати українським пенсіонерам, особам з інвалідністю та тим, хто не має права на пенсію. Вони продовжуватимуть отримувати допомогу від організації та української влади в розмірі до ...