Позиціонує Simorgh як власну розробку: Іран шляхом зворотного інжинірингу незаконно клонував український Ан-140

Авіаконструктори успішно випробували турбогвинтовий літак Simorgh. Він піднявся в небо з аеродрому в Ісфахані. За першим польотом військового транспортника спостерігав Мохаммад-Бакері, який очолює штаб ЗС Ірану.

Варто зазначити, що офіційний Тегеран позиціонує Simorgh як іранську розробку. Нібито літак був спроектований з нуля інженерами Іранської організації авіапромисловості. Транспортники Simorgh будуть використовуватися іранськими ВПС замість морально застарілих Fokker F27.

Журналісти Defence-Blog звернули увагу на той факт, що Simorgh візуально схожий на український Ан-140. Вони припустили, що іранські інженери клонували повітряне судно за аналогією з ізраїльськими та американськими безпілотниками. Експерти це припущення підтвердили. Літак дійсно був скопійований з українського транспортника методом зворотного інжинірингу.

Тегеран незаконно переробив пасажирський лайнер “Іран-140”, що являє собою локалізовану модифікацію Ан-140. З перетворенням авіалайнера на армійський транспортник Тегерану допомогла російська компанія “Авиакор”. До 2015 року вона виробляла українські Ан-140. Таким чином, Іран створив копію українського літака без дозволу ДП “Антонов”.

Як впливає експорт зерна на курс гривні та чого насправді бояться польські фермери

понеділок, 2 жовтень 2023, 8:22

За вересень Україна експортувала вдвічі менше зерна, ніж торік. Чому у цьому не варто звинувачувати Польщу та як це може вплинути на курс гривні. Пояснює "Еспресо" з експертом Олегом Нів’євським, передають Патріоти України. Про що у тексті:. За три міс...

Масштабний перерахунок пенсій за новими правилами: Наскільки реально зростуть виплати наступного року

понеділок, 2 жовтень 2023, 7:50

В Україні в 2024-му проведуть перерахунок пенсій за новими правилами, використовуючи бальну систему. В той же час відсутність деяких даних визиває сумнів, наскільки реальним буде підвищення, передають Патріоти України. Видання відзначає, що востаннє ма...