Працює менше енергоблоків: Українців просять економити "світло"

В Україні вдень 31 травня вистачає електроенергії на покриття потреб споживачів, тому відключень не планується, якщо не виникне дефіциту у вечірній час. Річ у тому, що через масові ремонти відключаються енергоблоки, а споживання вечорами сильно зростає. Тому українців просять економити "світло" з 19 до 22 щовечора. Про це повідомили в "Укренерго", передають Патріоти України.

"Через активні ремонтні кампанії на ТЕС, а також на деяких енергоблоках АЕС в енергосистемі працює менша кількість енергоблоків. Для покриття вечірнього піку споживання максимально залучаються доступні гідро- та теплоелектростанції... Через масштабність і складність заподіяних пошкоджень ремонтні роботи вимагають багато ресурсів і є тривалішими, ніж, наприклад, минулого літа", – зазначили у компанії.

При цьому в денні та вечірні години Україна змушена закуповувати невеликий обсяг електроенергії у Словаччині. Експорт електроенергії відсутній.

В "Укренерго" додали, що аварію з відключенням одразу кількох магістральних ліній 30 травня вдалося ліквідувати за лічені години. Струм встигли подати до будинків споживачів ще до настання вечірнього піку споживання.

Щоб допомогти українській енергосистемі, українців закликають дотримуватися простих правил. Зокрема, щодня:

  • переносити використання потужної техніки з 19:00-22:00 на інші години;
  • не включати кілька потужних приладів одночасно;
  • вимикати світло, виходячи із кімнати.

Японія надала Україні гранти на 22 мільярди гривень: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...