Працює менше енергоблоків: Українців просять економити "світло"

В Україні вдень 31 травня вистачає електроенергії на покриття потреб споживачів, тому відключень не планується, якщо не виникне дефіциту у вечірній час. Річ у тому, що через масові ремонти відключаються енергоблоки, а споживання вечорами сильно зростає. Тому українців просять економити "світло" з 19 до 22 щовечора. Про це повідомили в "Укренерго", передають Патріоти України.

"Через активні ремонтні кампанії на ТЕС, а також на деяких енергоблоках АЕС в енергосистемі працює менша кількість енергоблоків. Для покриття вечірнього піку споживання максимально залучаються доступні гідро- та теплоелектростанції... Через масштабність і складність заподіяних пошкоджень ремонтні роботи вимагають багато ресурсів і є тривалішими, ніж, наприклад, минулого літа", – зазначили у компанії.

При цьому в денні та вечірні години Україна змушена закуповувати невеликий обсяг електроенергії у Словаччині. Експорт електроенергії відсутній.

В "Укренерго" додали, що аварію з відключенням одразу кількох магістральних ліній 30 травня вдалося ліквідувати за лічені години. Струм встигли подати до будинків споживачів ще до настання вечірнього піку споживання.

Щоб допомогти українській енергосистемі, українців закликають дотримуватися простих правил. Зокрема, щодня:

  • переносити використання потужної техніки з 19:00-22:00 на інші години;
  • не включати кілька потужних приладів одночасно;
  • вимикати світло, виходячи із кімнати.

В Україні змінюють систему соцвиплат: Ось хто тепер отримає більше грошей

четвер, 25 червень 2026, 22:52

Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...

В Україні стартують виплати 5000 грн: Ось хто зможе отримати кошти вже у липні

четвер, 25 червень 2026, 22:12

В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...