Правила для обмінників в Україні знову посилять, нардеп анонсував податкову новацію

В Україні планують ще більше посилити правила для обмінників. Їх можуть зобов'язати сплачувати авансом податок із прибутку у вигляді трьох мінімальних зарплат, тобто 19,5 тис. грн на місяць. Це може поповнити український держбюджет на мільярд гривень на рік. Про це повідомив голова парламентськог Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп Данило Гетманцев ("Слуга народу"), передають Патріоти України.

За його словами, відповідний законопроєкт запропонував Національний банк України (НБУ). Нардеп пояснив, що авансовий платіж можна буде відняти з фактичного податку на прибуток за підсумками діяльності. Але якщо розмір податку виявиться меншим або прибутку зовсім немає, аванс все одно не буде повернено.

"У разі підтримки законопроєкту парламентом бюджет щомісяця отримуватиме фіксовану суму в розмірі 3 мінімальних зарплат за кожен пункт обміну. Надходження становитимуть близько мільярда гривень на рік", – зазначив Гетманцев.

За його словами, обмін валют в Україні завжди вважався одним із найприбутковіших бізнесів, особливо в кризові часи, пов'язані з об'єктивним чи штучним коливанням курсу гривні. Проте за 2021 рік небанківські обмінники заплатили лише 7 млн грн податку на прибуток, або близько 1,7 тис. грн на рік у середньому з одного з 4 тис. обмінників.

Українцям повідомили, на скільки зростуть тарифи на холодну воду

неділя, 4 червень 2023, 17:50

В Україні готуються переглянути тарифи на холодну воду Стало відомо, як можуть змінитися суми у платіжках за комунальні послуги, передають Патріоти України. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг...

НБУ доручив ПриватБанку, Ощадбанку та іншим ретельно перевірити своїх клієнтів

неділя, 4 червень 2023, 12:30

ПриватБанк, Ощадбанк та інші фінансові установи повинні будуть ретельно перевірити своїх клієнтів щодо їхньої належності до санкційних списків. передають Патріоти України. При цьому банкам доведеться знайти золоту середину для стосунків із такими клієн...