Державна служба праці пояснила: на час воєнного стану українці зобов'язані працювати без додаткової оплати 12 замість 8 годин на день (за умови п'ятиденного робочого тижня). При цьому будь-якої миті, навіть під час відпустки чи лікарняної, роботодавець має право звільнити працівника. Про це йдеться у роз'ясненні на сайті Державної служби праці, передають Патріоти України.
Зазначимо, що такі правила діятимуть на час воєнного стану. Також роботодавець має право без попередження змінити умови роботи, наприклад, перевести на іншу ділянку. Попередити можна за день до нововведення.
"Нормальна тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану не може перевищувати 60 годин на тиждень", – йдеться у повідомленні. Крім того, у період дії військового стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці.
"У період дії військового стану норми частини третьої статті 32 Кодексу законів про працю України та інших законів України про повідомлення працівника про зміну суттєвих умов праці протягом двох місяців не застосовуються", – йдеться у повідомленні.
При цьому у відомстві зазначають, що такі правила діятимуть лише до того моменту, поки не закінчиться режим воєнного стану.
У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...
Пенсії українців-внутрішніх переселенців (ВПО), які опинилися на тимчасово окупованих територіях і втратили зв'язок з банком через війну, зберігатимуться в Пенсійному фонді - відповідне рішення ухвалив уряд. Тобто фактично гроші будуть заморожені до то...