Правила ввезення генераторів в Україну переписали

В Україні напередодні зими спростили вимоги до ввезення на територію країни енергетичного обладнання. Зміни, зокрема, зачепили імпорт генераторів та трансформаторів. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів на засіданні 17 листопада, повідомив глава уряду Денис Шмигаль. Текст постанови станом на 19:45 17 листопада не був опублікований, зазначають Патріоти України.

За словами глави Кабміну, нові правила передбачають зупинення дії шести технічних регламентів. Вони застосовувалися при ввезенні та продажу енергетичного обладнання. "Тепер для низки цих товарів не потрібна буде декларація про відповідність та маркування знаком відповідності", – зазначив Шмигаль. Точного переліку обладнання він не озвучив.

При цьому поки що ситуація в енергетиці залишається стабільною, наголосив прем'єр. "Ми пройшли перший опалювальний сезон. І пройшли його успішно... Дефіциту електроенергії зараз немає", – сказав Шмигаль.

Глава уряду уточнив, що Україні вдалося відновити 1,9 ГВт потужностей, що генерували, які пошкодила або зруйнувала Росія під час масованих атак на енергоінфраструктуру. На кінець 2023 року планується забезпечити ще 1,3 ГВт додаткової потужності. Для цього також знадобиться нове обладнання.

Ще 1,2 ГВт потужності Україна може імпортувати із ЄС. "Рік тому було лише 500 МВт", – поінформував Шмигаль.

Уроки з Конгресу

неділя, 21 квітень 2024, 4:08

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. . Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

Крабового салату не буде? Відомий виробник морепродуктів пішов з Росії

субота, 20 квітень 2024, 21:30

Литовська компанія з виробництва й торгівлі рибою та іншими продуктами Viciunu grupe нарешті йде з російського ринку. Власник марки крабових паличок VIČI продав свій завод у РФ та інші підприємства, які використовували для бізнес-діяльності, передають...