
Колишній міністр енергетики України Олексій Оржель заявив, що повного блекауту в країні цього опалювального сезону не очікується. Водночас він визнав, що локальних проблем з електропостачанням уникнути не вдасться. Про це він повідомив у коментарі журналістці Новини.LIVE Галині Остаповець, передають Патріоти України.
Оржель наголосив, що Україна має значний досвід відновлення енергетичної інфраструктури після атак, а також продовжує отримувати необхідне обладнання для ремонту мереж.
"Я в повний блекаут не вірю. Крім, звичайно, абсолютно неадекватних терористичних дій, коли будуть вибиватися підстанції видачі потужності атомних станцій. Але це вже буде перехід нових червоних ліній", — зазначив ексміністр.
Разом з тим Оржель попередив, що російські окупанти, ймовірно, посилюватимуть удари по об’єктах енергетики, особливо в районах, наближених до лінії фронту. За його словами, таким чином агресор прагне послабити українську енергосистему та здобути вигідніші позиції перед можливими перемовинами.
В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...
Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...