Проблема - у формулі розрахунку пенсій: Стало відомо, на скільки збільшаться виплати українців після індексації у березні

Внаслідок березневої індексації пенсій розрахунковий розмір виплати буде збільшено на 22%. Розрахунковий розмір пенсії - це сума, яка розрахована за формулою без урахування всіх можливих надбавок, передають Патріоти України.

Цю цифру збільшують на певний індекс, розмір якого — сукупність від половини торішньої інфляції плюс половина середнього за три роки зростання зарплат, пише «Обозреватель».

Зростання зарплат передбачається у вигляді 7%, половина від обсягу інфляції — близько 15%. Внаслідок сукупності частину пенсій можуть підвищити на 22%.

Підвищуватимуть не фактичну пенсію, а розрахункову величину. Юристи зазначають, що проблема криється у самій формулі розрахунку пенсій. Вона є вкрай невигідною для українців і призводить до поступового зниження рівня пенсій.

Середню зарплату за три роки по країні множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках та на 1%. Таким чином, з 35 роками стажу та середньою зарплатою можна розраховувати на пенсію, розмір якої становитиме лише 35% від середньої зарплати по країні за три роки. А її розмір значно нижчий за актуальну середню зарплату. Саме тому більшість пенсіонерів отримує низькі пенсії.

"Ніж у спину": Турецький банк раптово почав закривати валютні рахунки росіян

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:57

Турецький DenizBank без пояснення почав закривати валютні рахунки клієнтів з Росії, а також списує до $60 комісії за управління рахунком. Як повідомляє російське РІА Новости, в підтримці банку не надали жодних пояснень, передають Патріоти України. "У п...

Російські олігархи заробляють мільярди доларів в обхід санкцій, але є нюанс

п’ятниця, 9 червень 2023, 9:59

Кілька найбільших російських олігархів отримали дивіденди на мільярди доларів від своїх компаній, навіть незважаючи на санкції через війну в Україні. Ось тільки варіантів, куди їх витратити, у них не так і багато, повідомляє Bloomberg, передають Патріо...