Китай офіційно завершив побудову власної системи супутникової навігації BeiDou. Запуск останнього супутника BeiDou-3 відбувся 23 червня з космодрому Січан на півдні Китаю за допомоги ракетоносія Long March 3B, зазначають Патріоти України.
Таким чином Китай став третьою країною з такою системою після США з GPS, та Росією з ГЛОНАСС. Окрім того, Пекін випередив Євросоюз, який також у цьому році має завершити створення Galileo.
Цей супутник став 55-м апаратом системи BeiDou, запуски яких почались у 2000 році та 35-м з серії BeiDou-3, які відрізняються доволі цікавим рішенням розміщення на орбіті.
Зокрема угрупування BeiDou-3 складається з основного масиву супутників на середній навколоземній орбіті, та декількох апаратів на геостаціонарній та похилій геосинхронній орбіті. Водночас, у системі GPS супутники знаходяться виключно на кругових орбітах з єдиною висотою та часом обертання для всіх апаратів.
Створення глобальної системи навігації для Пекіну має величезне військове значення через те, що дозволяє у рази підвищити ефективність військ по всьому світу, включно із можливістю використання високоточного озброєння. Зазначимо, що у випадку глобального конфлікту супутники GPS та ГЛОНАСС, скоріш за все, передуть на "закриті" канали зв’язку, що унеможливить їх використання противником.
В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...