"Прощай, тайга!": Росія пожертвує своїм лісом заради дружби з Китаєм

Москва розраховує збільшити взаємний товарообіг, тому сваритися з Пекіном без крайньої необхідності не бажає.

Повна заборона на продаж російського лісу в Китай виглядає недоцільною, оскільки незаконна вирубка - внутрішня проблема країни. Про це заявив глава російського Мінпромторгу Денис Мантуров, передають Патріоти України із посиланням на РІА "Новости".

Він прокоментував слова глави Мінприроди Дмитра Кобилкіна, який минулого тижня не виключив можливості такого вирішення проблеми незаконної вирубки. Мантуров підтримав занепокоєння Кобилкіна, але зауважив, що Китай - основний торговельно-економічний партнер Росії. Москва розраховує збільшити взаємний товарообіг, тому сваритися з Пекіном без крайньої необхідності не має сенсу. «Не вважаю, що питання повної заборони на експорт лісу в Китай вимагає негайного вирішення», - сказав він.

За його словами, Росія як член СОТ не має права встановлювати заборону на вивіз лісу для однієї країни. У разі такого рішення Китай зможе ввести контрсанкціі. Глава Мінпромторгу нагадав, що замість заборон Росія послідовно стимулює виробництво всередині країни, через що частка експорту необробленої деревини знизилася до дев'яти відсотків.

Хіти тижня. "Епоха бідності" завершена: Рада постановила, що й бабусі на базарі торгуватимуть лише з касовими апаратами

неділя, 15 вересень 2019, 10:00

З 2021 року РРО стануть обов'язковими для всіх фізосіб-підприємців на єдиному податку. Депутатський корпус ухвалив за скороченою процедурою законопроекти, які зобов'язують малий бізнес використовувати касові апарати (РРО), передають Патріоти України. П...

Експерти розповіли, чому українська картопля дорожча за білоруську бульбу

неділя, 15 вересень 2019, 6:25

В Україні вирощують приблизно 18 мільйонів тонн картоплі на рік. З них фізично ми споживаємо 6 мільйонів тонн, ще 6 іде на посівний матеріал та корм для худоби і 6 згниває. Експерти розповіли, що впливає на ціну картоплі та чому велика частина врожаю в...