"Прощай, тайга!": Росія пожертвує своїм лісом заради дружби з Китаєм

Москва розраховує збільшити взаємний товарообіг, тому сваритися з Пекіном без крайньої необхідності не бажає.

Повна заборона на продаж російського лісу в Китай виглядає недоцільною, оскільки незаконна вирубка - внутрішня проблема країни. Про це заявив глава російського Мінпромторгу Денис Мантуров, передають Патріоти України із посиланням на РІА "Новости".

Він прокоментував слова глави Мінприроди Дмитра Кобилкіна, який минулого тижня не виключив можливості такого вирішення проблеми незаконної вирубки. Мантуров підтримав занепокоєння Кобилкіна, але зауважив, що Китай - основний торговельно-економічний партнер Росії. Москва розраховує збільшити взаємний товарообіг, тому сваритися з Пекіном без крайньої необхідності не має сенсу. «Не вважаю, що питання повної заборони на експорт лісу в Китай вимагає негайного вирішення», - сказав він.

За його словами, Росія як член СОТ не має права встановлювати заборону на вивіз лісу для однієї країни. У разі такого рішення Китай зможе ввести контрсанкціі. Глава Мінпромторгу нагадав, що замість заборон Росія послідовно стимулює виробництво всередині країни, через що частка експорту необробленої деревини знизилася до дев'яти відсотків.

Найбільша делегація з найменшим результатом: "У Давосі відбулась українська ганьба по усіх напрямках", - економіст

вівторок, 28 січень 2020, 6:30

Українська делегація невдало проявила себе на Економічному формі у Давосі. Заяви президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Олексія Гончарука виглядають дивно та мало реалістично. Якщо втілимо деякі з них, можемо зашкодити українській економ...

Хіти тижня. "Бегство украинцев из страны на заработки - вот наша новая реальность", - блогер

вівторок, 28 січень 2020, 0:10

"Из Украины бегут все - и специалисты, и бизнесмены. А правительство совершенно не понимает, как все это остановить", - пише на своїй сторінці в Фейсбук Олексій Гончаров, передають Патріоти України, і продовжує:. "Бегут все, включая предпринимателей. С...