Просто "деньги кончились" на крейду для креслень: Росія зупинила розробку надважкої ракети для польоту на Місяць

У Росії зупинили роботи над надважкою ракетою для польоту на Місяць «Енисей», повідомляють Патріоти України з посиланням на росйські ЗМІ.

Роскосмос більше не веде технічне проектування надважкої ракети «Енисей» для польотів на Місяць, повідомив генеральний директор самарського РКЦ «Прогресс» Дмитрий Баранов. Передбачалося, що воно завершиться в жовтні 2021 року.

Роботи над ракетою припинили на стадії технічного проектування. В рамках цієї програми розроблялися ключові елементи і технології створення космічного ракетного комплексу надважкого класу.

Однак Баранов припускає, що роботи можуть відновити у разі відповідного рішення Роскосмоса, з яким «Прогресс» веде «роботу по уточненню програми створення космічного ракетного комплексу ракети-носія надважкого класу».

У грудні минулого року повідомлялося, що проект надважкої ракети «Енисей» переглянуть, так як планувалося використовувати в якості палива не кисень і гас, а метан.

В 2021 році у російські фахівці рекомендували відкласти створення ракети. Було заявлено, що технічне проектування призупинили для корекції зовнішнього вигляду ракети.

На даний час розглядають можливість створення метанового космічного носія надважкого класу. Шість бічних блоків, якого розмістять навколо центрального.

Всі вони будуть оснащені двигуном РД-182 та верхнім ступенем на базі метанового двигуна РД-0169.

Окрім того, у Росії готуються до розгортання першого полку гіперзвукових ракет комплексу «Авангард».

Російські ракетні війська стратегічного призначення (РВСП) готуються прийняти на бойове чергування міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) керованим гіперзвуковим бойовим блоком «Авангард».

У 13-й ракетній дивізії тривають роботи щодо переозброєння на нові ракетні комплекси. Гіперзвуковий блок (глайдер) запускається до цілі за допомогою міжконтинентальної балістичної ракети УР-100Н УТТХ.


Готують варіанти: стало відомо, що Міненерго та НКРЕКП готують підвищення тарифу на електроенергію

п’ятниця, 19 квітень 2024, 18:30

Незважаючи на численні заяви про відсутність у Кабміну планів підвищувати ціну на електроенергію, Міністерство енергетики спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планують підвищити та...

Оце так: "Велика сімка" відклала питання передачі Україні російських активів до червня

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:42

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" схвалили декларацію за підсумками зустрічі на Капрі в Італії. Питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня, передають Патріоти України. Глави МЗС Канади, Ф...