Просто "деньги кончились" на крейду для креслень: Росія зупинила розробку надважкої ракети для польоту на Місяць

У Росії зупинили роботи над надважкою ракетою для польоту на Місяць «Енисей», повідомляють Патріоти України з посиланням на росйські ЗМІ.

Роскосмос більше не веде технічне проектування надважкої ракети «Енисей» для польотів на Місяць, повідомив генеральний директор самарського РКЦ «Прогресс» Дмитрий Баранов. Передбачалося, що воно завершиться в жовтні 2021 року.

Роботи над ракетою припинили на стадії технічного проектування. В рамках цієї програми розроблялися ключові елементи і технології створення космічного ракетного комплексу надважкого класу.

Однак Баранов припускає, що роботи можуть відновити у разі відповідного рішення Роскосмоса, з яким «Прогресс» веде «роботу по уточненню програми створення космічного ракетного комплексу ракети-носія надважкого класу».

У грудні минулого року повідомлялося, що проект надважкої ракети «Енисей» переглянуть, так як планувалося використовувати в якості палива не кисень і гас, а метан.

В 2021 році у російські фахівці рекомендували відкласти створення ракети. Було заявлено, що технічне проектування призупинили для корекції зовнішнього вигляду ракети.

На даний час розглядають можливість створення метанового космічного носія надважкого класу. Шість бічних блоків, якого розмістять навколо центрального.

Всі вони будуть оснащені двигуном РД-182 та верхнім ступенем на базі метанового двигуна РД-0169.

Окрім того, у Росії готуються до розгортання першого полку гіперзвукових ракет комплексу «Авангард».

Російські ракетні війська стратегічного призначення (РВСП) готуються прийняти на бойове чергування міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) керованим гіперзвуковим бойовим блоком «Авангард».

У 13-й ракетній дивізії тривають роботи щодо переозброєння на нові ракетні комплекси. Гіперзвуковий блок (глайдер) запускається до цілі за допомогою міжконтинентальної балістичної ракети УР-100Н УТТХ.


Перший супутник незалежної України “Січ 2-30” відправився до Ілона Маска, для запуску в космос

понеділок, 6 грудень 2021, 10:39

Вартість доставки вітчизняного космічного апарату розробки КБ «Південне» у космос – 1 млн доларів. До США відправили український супутник “Січ 2-30”, який планує запустити американська компанія SpaceX Ілона Маска, повідомляють Патріоти України з посила...

Кому таке по кишені? Український супермаркет здивував цінами на черешню - всього 1499 гривень

понеділок, 6 грудень 2021, 9:29

В українському супермаркеті продають імпортну черешню за космічною ціною. Природно, зараз не сезон, але багато українців ошелешені такою вартістю ягід. Фотографію цінника в одному з магазинів опублікували в Telegram-каналі "Подслушано Одеса", зазначают...