При підвищенні прожиткового мінімуму пенсії не перераховуються: Чому у деяких українців мізерна сума виплат

Часто пенсіонери запитують, чому у віці від 65 років вони отримують 2400−2600 гривень при загальному стажі понад 38 років і при цьому продовжуючи працювати. Один з таких листів приводить "На пенсії". передають Патріоти України.

Ситуацію на прохання видання прояснив експерт Сергій Коробкін. «Ключове в даному разі те, що ви далі працюєте. Згідно з Законом „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, розмір мінімальної пенсії за віком має дорівнювати розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 грудня 2022 року — 2093 грн.). Але для осіб, яким понад 65 років, зі стажем 30 років у жінок і 35 років у чоловіків мінімальна пенсія за віком становить 40% від мінімальної зарплати. З 1 жовтня 2022 року мінімальна зарплата в Україні становить 6700 гривень, відповідно, мінімальна пенсія для зазначеної категорії громадян становить 2680 гривень», — пише він.

При цьому експерт звертає увагу на важливий нюанс: коли підвищується прожитковий мінімум або мінімальна зарплата, то пенсії працюючих людей не перераховуються. Такі пенсії обчислюються із застосуванням застарілих показників, доки людина не звільниться. «Тому у вашому випадку, попри неодноразове підвищення мінімальної зарплати і мінімальної пенсії, розмір вашої пенсійної виплати до цих показників поки що не підтягується», — додає експерт.

В той же час у виданні зауважують, що з 1 березня 2023 року для осіб з повним стажем, які молодші за 70 років, загальний розмір пенсії не може бути нижчим, ніж 2760 гривень, навіть якщо вони працюють. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найвразливіших верств населення у 2023 році» № 168 від 24 лютого 2023 року. Отже, з березня загальний розмір пенсії читача все-таки мусив трохи зрости до зазначеного показника.

«Ще раз зауважимо, що під повним стажем мається на увазі 30 років для жінок і 35 років для чоловіків. При цьому, згідно із згаданою постановою, для осіб, яким понад 65 років і які не працюють і мають повний стаж, мінімальна пенсія з 1 березня становить 3120 гривень», — додає експерт.

"Удар" був не останнім? У Міненерго повідомили, чи очікувати українцям нового зростання тарифів на світло

субота, 3 червень 2023, 14:10

Тарифи на електроенергію для населення до кінця року більше не підвищуватимуться. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі інформаційного телемарафону, передають Патріоти України. "Про це мова не йде. Ми запропонували термін...

Хто після подорожчання електроенергії щомісяця платитиме на 500 грн більше: Озвучено єдиний вихід

субота, 3 червень 2023, 11:09

В Україні внаслідок різкого подорожчання електроенергії до 2,64 грн за кВт*годину (раніше за перші 250 кВт*година діяв тариф у 1,44 грн, а при споживанні більше - 1,68 грн) для частини сімей суми у платіжках різко збільшаться . Якщо в середньому сім'я ...