Приречені на виживання? У Мінсоцполітики розповіли, чи буде пенсія у тих, хто працював неофіційно

Керівник Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна розповіла, з якого віку українці, як свідчить законодавство, українці можуть почати отримувати пенсію − якщо відсутній стаж або людина не працювала офіційно, за трудовою. Про це повідомляє портал ТСН, зазначають Патріоти України.

Якщо у людини є страховий стаж, але для отримання права на пенсійні виплати його не вистачає (менше 15 років), він може розраховувати на мінімальний розмір пенсії. Він прив'язаний до прожиткового мінімуму, який на даний момент становить 1934 гривень. Раніше вона називалася "соціальною". При чому отримувати такі виплати людина почне не в 60 років (як особи з повним стажем), а в 63 роки.

Якщо людина ніде не працювала офіційно (тобто у неї взагалі відсутній страховий стаж), вона отримуватиме допомогу, а не пенсію. Лазебна зазначає, що вона називається "державна допомога тим людям, які не мають права на пенсію". Її розмір також прив'язаний до прожиткового мінімуму. Але почати отримувати її можна тільки з 65-річного віку.

Чиновниця також звертає увагу українців - ті з них, хто не працює взагалі або працює неофіційно, на якісні програми підвищення розміру допомоги розраховувати не може. "Зростання там буде дуже маленький. Це просто мінімальна гарантія. Тому завжди краще йти на повноцінну трудову пенсію", -підсумувала Лазебна.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 5 лютого 2021 року Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №3623, відповідно до якого в Україні запускається повноцінна робота електронних трудових книжок. Закон спрощує доступ до інформації про трудовий стаж, а це означає, що пенсії будуть нараховуватися автоматично.

Частині українців виплатять по 3350 гривень: Хто може сподіватися на допомогу і що треба знати

неділя, 29 січень 2023, 21:28

Через повномасштабну війну, яку веде росія проти нашої країни, багато українців продовжують отримувати допомогу у вигляді грошових коштів від різних організацій або від держави, передають Патріоти України. Громадяни, які втратили частину свого заробітк...

Готуйтеся до удару по кишені! Київстар підвищить вартість найпопулярніших тарифів з 1 лютого: Що абонентам запропонують взамін

неділя, 29 січень 2023, 12:30

Київстар з 1 лютого підвищить вартість тарифів у двох популярних лінійках - Все разом та Київстар ТБ. Про це абонентів попередили через SMS-повідомлення. При цьому мобільний оператор запропонує альтернативні пакети послуг, які будуть не гіршими за попе...