"ПриватБанк" без попередження блокує рахунки, без грошей можна залишитись навіть після оплати комуналки: Банк озвучив правила

Клієнти ПриватБанку поскаржилися на блокування рахунків та перевірки переказів, які відбуваються без попередження та пояснення причин. У банку кажуть: вони керуються чинними законами та правилами, зобов'язані проводити фінансовий моніторинг клієнтів та мають право на те, щоб розірвати співпрацю з клієнтом, передають Патріоти України.

Скарги опублікували на спеціалізованому форумі "Мінфін". Так, один із клієнтів розповів, що після блокування його рахунків йому надіслали листа за місцем реєстрації. Водночас співробітники банку не змогли пояснити причину блокування рахунку.

Ще один українець поскаржився на те, що нібито на вимогу ПриватБанку після оплати комунальних послуг він почав проходити ретельну перевірку. У Приваті на це відповіли: інформації про блокування рахунків клієнтів інших банків у них немає.

Однак своїм клієнтам вони справді можуть заблокувати рахунок, якщо на те є причина. Згідно із законом 'Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом..." банк зобов'язаний проводити фінансовий моніторинг. Для цього застосовують ризик орієнтований підхід: насамперед перевірки торкнуться тих клієнтів, які здійснюють підозрілі операції, операції з готівкою, великими сумами, політично важливими особами (ПЕР).

Якщо клієнту заблокували рахунки, він має право подати документи до банку з вимогою переказати залишок коштів на рахунок у будь-якому іншому банку.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...