"ПриватБанк" без попередження закрив рахунок клієнта - той жаліється, що 20 років користувався їх послугами: Що сталося

В Україні в результаті фінансового моніторингу банки розривають договори зі своїми клієнтами без попередження. Зокрема, клієнт ПриватБанку, який понад 20 років мав рахунок в банку, позбувся доступу до своїх рахунків в результаті фінмону. При цьому точну причину блокування рахунків не озвучили, передають Патріоти України.

Про це клієнт банку написав в спеціалізованому форумі Мінфін. "Сьогодні, близько 14.00, при спробі зайти в додаток Приват24 отримав повідомлення, що доступ необхідно підтвердити через дзвінок або чат. Поспілкувавшись з представницею банку, стало відомо, що банком прийнято рішення про відмову від підтримання ділових відносин/відмову в обслуговуванні шляхом розірвання ділових відносин/розірвання договору і закриття рахунку", – написав клієнт банку.

В банку відповіли, що "Приват" працює виключно в рамках чинного законодавства та нормативно-правовими актами Національного банку України, що регулюють відносини в сфері банківської діяльності. Банк як суб’єкт первинного фінансового моніторингу зобов’язаний вживати заходів, покликаних запобігати та протидіяти легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом; фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.

Як перевіряють рахунки

Надія Чаленко, керівниця юридичного департаменту YouControl, розповідає: заблокувати картку можуть навіть за неоновлені дані про себе, якщо було накладено арешт виконавчою службою (через несплачені аліменти, невиконане судове рішення, прострочені штрафи тощо), або якщо фізична особа не зможе довести законне походження коштів.

Особливою увагу слід приділяти таким випадкам:

  • зняття незвичайно великої суми готівки в регіоні, де ви зазвичай не перебуваєте;
  • великі онлайн-покупки, особливо вночі; отримання великої суми на картку та її виведення готівкою;
  • операції з криптовалютою чи іншими віртуальними активами на суму понад 30 тис. грн;
  • транзакції на суму 400 тис. грн і більше тощо.

В Україні підскочили ціни на популярний овоч

неділя, 3 березень 2024, 17:55

В Україні зростає вартість білокачанної капусти, ціни піднялися на 26%. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit, передають Патріоти України. «Сьогодні представники оптових компаній відзначають нестачу капусти на ринку, що на тлі стабільно висок...

Нова стратегія: У Європі знайшли спосіб використання російських активів

неділя, 3 березень 2024, 17:49

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про нову європейську стратегію для оборонної промисловості. Йдеться насамперед про спільні закупівлі. Вона також підкреслила, що Євросоюз повинен розглянути можливість використання прибутку від заморожен...