В Україні банки мають право без дозволу клієнтів списувати частину зарплати чи пенсії. І в деяких випадках втрата чималої суми з карти стає досить чутливою для пенсіонера. Про це пише Obozrevatel, передають Патріоти України.
Свої дії банк пояснює тим, що йдеться про випадки, коли клієнт не погасив вчасно кредит. Втім, незважаючи на те, що про це йдеться у Правилах використання кредиту, деяким клієнтам в судах вдалось довести, що таке списання є незаконним.
Ще одним прикрим випадком стає списання без дозволу грошей з рахунку на запит виконавчої служби. Виконавча служба отримує відповідний документ або від нотаріуса, або від суду. Щоб стягнути борг, виконавець може надіслати відповідний лист щодо боржника до банку, а банк зобов'язаний відреагувати.
Що робити, якщо з рахунку зникли гроші?
Перше, що потрібно зробити, — це перевірити свій банківський застосунок. У ньому можна подивитися виписку за рахунком та дізнатися, на що було знято кошти. Потім необхідно звернутися до банку з проханням роз'яснити, чому відбулося списання.
Якщо у людини є кредит у Приватбанку і банк почав самовільно списувати гроші з пенсії чи зарплати, найкращий спосіб — сплатити борг перед банком. Однак про всяк випадок також варто відправити в банк письмову вимогу припинити списання та заявити, що ви не підписували договір, який передбачає списання. Якщо банк у відповідь надішле повідомлення, що списання продовжаться, це повідомлення можна буде використати в суді.
Якщо гроші списуються за листом від виконавця, потрібно знайти виконавця судового рішення, звернутися до нього з проханням зняти арешт із суми, яка становить дві мінімальні зарплати, а також у найкоротший термін погасити свій борг.
Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....