"ПриватБанк" потрапив у скандал через закриття рахунку вдові воїна ЗСУ - на картці в неї була зарплата вчителя і виплата після загибелі чоловіка

"ПриватБанк" повідомив свою клієнтку про рішення розірвати з нею ділові відносини. Причину банк у таких випадках ніколи не називає, але йдеться про порушення, які виявлені під час фінансового моніторингу рахунку, передають Патріоти України.

Жінка ж стверджує, що жодних порушень немає: гроші вона використовувала тільки на території України, а на рахунок отримувала соцвиплати, зарплату вчительки та допомогу від держави після загибелі її чоловіка, військовослужбовця ЗСУ.

Про це йдеться в скарзі клієнтки, опублікованій на спеціалізованому форумі Мінфін. Зазвичай на скарги тут відповідають представники банків, проте станом на ранок 2 березня на скаргу, яку жінка залишила ще 29 лютого, так і не відповіли.

"Джерело надходження коштів банку відомо, перекази здійснювались у межах України. Коштами користувалась тільки своїми. Я вдова загиблого військовослужбовця, мати дитини з інвалідністю, працюю вчителем. На рахунку ПриватБанку були надходження соціальних виплат (одноразова виплата членам сім'ї загиблого, допомога по інвалідності, зарплата (держустанова), пільги на комунальні послуги). Всі операції законні, можу надати всі документи", – пожалілась жінка.

Відділення іншого банку розташоване від неї далеко. Тепер, щоб отримати свої гроші, українка вимушена відкривати рахунок в іншому банку та просити "Приват" переказати туди залишок коштів. І чинний закон, і умови співпраці з банками передбачають можливість у будь-який момент закрити рахунок як за ініціативи клієнта, так і за ініціативи банку.

Банк зазвичай ухвалює рішення закрити рахунок після проведення первинного фінансового моніторингу. Наприклад, коли виявляє підозрілі операції, великі перекази і т.д.

Як банки перевіряють клієнтів. Вони збирають усю загальнодоступну інформацію про своїх клієнтів із джерел публічної інформації у формі відкритих даних та таких систем, як YouControl.

Також можуть вимагати документального підтвердження джерел походження коштів на перевірки законності угод. Перевірки проводяться не лише на етапі встановлення ділових відносин, а й протягом усього періоду обслуговування клієнта у банку.

Вас обов'язково перевірять, якщо:

  • зробити транзакцію на суму від 400 тис. грн;
  • хтось зі сторін-учасників фінансової операції має реєстрацію, місце проживання або місцезнаходження, рахунок у РФ чи державі, яка не виконує або неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій;
  • фінансові операції політично важливих осіб, членів їхніх сімей та інших пов'язаних із ними осіб;
  • платіжні операції з переказу коштів за кордон;
  • фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів);
  • фінансові операції електронного е-резидента.

Окремо фінмоніторингу підлягають так звані підозрілі операції, і для них сума не має значення. Наприклад, якщо суб'єкт первинного фінансового моніторингу має підозру, що фінансові операції є результатом злочинної діяльності або пов'язані чи стосуються фінансування тероризму або фінансування поширення зброї масового ураження.

Чи справді скасують виплати людям з інвалідністю: У Мінсоцполітики розставили крапки над "і"

середа, 22 січень 2025, 22:55

Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...

Будуть сюрпризи? У НБУ визначились, яким хочуть бачити курс долара

середа, 22 січень 2025, 17:30

У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...