"ПриватБанк" продадуть, а з МВФ буде меморандум: У Кабміні зробили гучну заяву

Кабінет міністрів разом із МВФ розробляє новий меморандум про співпрацю. Програма буде розрахована на три роки й може стати останньою для України. Про це в інтерв'ю "ЕП" заявила міністерка фінансів Оксана Маркарова, передають Патріоти України.

На питання про подальшу долю ПриватБанку, що також хвилює МВФ, вона повідомила: фінустанову розвиватимуть, а після продадуть.

"Будь-які зворотні рухи з Приватбанком не відповідають нашим стратегічним планам як у борговому, так і в банківському напрямках. Щодо нього в нас чітка стратегія: ми його розвиваємо як державний банк, мінімізуємо втрати держави від докапіталізації і в майбутньому повертаємо шляхом прозорої приватизації", – сказала Маркарова.

Поточна програма з МВФ мала діяти доти, доки не сформується новий уряд. Однак парламентські вибори провели достроково, Кабмін сформували раніше, тому з'явилася потреба в нових переговорах.

"Усі країни, що користувалися допомогою МВФ, проходили шлях реформ і виходили на такий рівень економічного розвитку, на якому вже не потребували цих програм. Ми опрацьовуємо проєкт меморандуму. Рухаємося швидко", – розповіла Маркарова.

Також вона висловила намір "щоб це була наша остання програма з МВФ у позитивному сенсі цього слова". Мовляв, країна зможе обійтися без дешевих кредитів.

Українці після подорожчання електроенергії можуть платити за світло вдвічі менше: Що потрібно зробити

субота, 3 червень 2023, 8:40

В Україні після подорожчання електроенергії з 1 липня до 2,64 грн за кВт*годину все ще є можливість підключити нічний тариф. Це дозволить у період з 23 до 7 ранку платити за струм 1,32 грн за кожну кВт*годину, передають Патріоти України. Це випливає з ...

Правила для частини переселенців змінилися: Які нововведення та кого вони зачепили

п’ятниця, 2 червень 2023, 18:56

Частина переселенців (ВПО) в Україні отримала можливість змінити зареєстроване місце проживання за спрощеною процедурою. Йдеться про тих ВПО, чия адреса постійної реєстрації знаходиться на тимчасово окупованій території чи в районі ведення активних бой...